נתב"ג

מהערב: טיסות ממדינות אדומות ינחתו בטרמינל 1

משרד התחבורה ממשיך לקדם את הפרדת הנוחתים ממדינות אדומות בנתב"ג. השאטלים בתוך נמל התעופה יתוגברו • 32 נוסעים הורדו מטיסה למוסקווה לאחר שלא החזיקו אישור של ועדת החריגים • מחוסנים פטורים מבדיקת קורונה בכניסה לסיני
שרון עידן
29 ביוני 2021
16:32
עודכן ב 18:48

משרד התחבורה ממשיך לקדם את הפרדת המדינות האדומות בנמל התעופה בן גוריון (נתב"ג). מהיום (שלישי) הוחלט כי טיסות ממדינות אדומות יופנו לטרמינל 1. ההפרדה הזו תאפשר לנוחתים לעבור את כל שרשרת הכניסה לארץ - נחיתה, בדיקת PCR, ביקורת דרכונים, כבודה, מכס ונסיעה הביתה בצורה מבודלת משאר הנוחתים. כמו כן, יתוגברו השאטלים בתוך נמל התעופה כדי להפחית את הצפיפות וכן תהיה הסברה בנוגע להנחיות הבריאות. בתוך כך, מחוסנים יהיו פטורים מבדיקת קורונה בכניסה לסיני.

הקורונה שלך חזרה | האזינו לפרק של "עוד יום"

בתוך כך, 32 נוסעים הורדו הערב מטיסה למוסקווה לאחר שלא החזיקו אישור של ועדת החריגים. לכאן חדשות נודע כי מוקדם יותר היום שמונה ישראלים ניסו לעלות הבוקר על טיסה לרוסיה, שנמצאת ברשימת המדינות האסורות בשל סיכון גבוה, מבלי שקיבלו אישור של ועדת החריגים. הנוסעים נתפסו בשער העלייה למטוס בידי בקרי רשות האוכלוסין שקראו למשטרה, ועלייתם למטוס נמנעה.

עם זאת, השמונה ככל הנראה לא ייקנסו ב-5,000 שקלים כפי שאושר בתקנות בשל ניסוח התקנה שאושרה, לפיה הקנס יוטל על "היוצא למדינה זרה", בעוד שהם עדיין לא הספיקו לצאת מגבולות הארץ. כעת נבדק אם הם הצהירו בטופס הנוסע היוצא כי אינם טסים למדינה אסורה, ואם כן - ייתכן שייקנסו על הצהרה כוזבת.

ביום ראשון החליט קבינט הקורונה כי בשלב זה לא יוטלו הגבלות חדשות. הקבינט קבע כי היעד הוא הגנה מקסימלית על אזרחי ישראל מפני התפשטות הזן ההודי, לצד פגיעה מינימאלית בחיי השגרה. בנוסף, הקבינט קבע כי יש גם להיערך לאיומים עתידיים על ידי בניית תשתיות לאיתור ולטיפול בווריאנטים או נגיפים אחרים.