הדיון בוועדה המסדרת, היום

"בושה", "בריון": שוב קללות וצעקות בוועדה המסדרת. הפגנה מחוץ לכנסת

בדיון לקביעת ועדות לדיון בחוקים שעברו אמש - חברי האופוזיציה טענו כי יו"ר הישיבה ח"כ טופורובסקי לא מאפשר להם להתבטא
יערה שפירא
29 ביוני 2021
16:59

משבר חוק האזרחות: דיון נוסף של הוועדה המסדרת היום (שלישי) בכנסת הידרדר לקללות וצעקות בין חברי האופוזיציה לחברי הקואליציה. יו"ר הישיבה ח"כ בועז טופורובסקי ביקש מהסדרנים להוציא החוצה מהאולם את חברי הכנסת אורית סטרוק, דוד אמסלם, דויד ביטן. בתגובה, ח"כ ביטן הטיח ביו"ר הישיבה: "אתה פשוט בריון". ח"כ אמסלם צעק "בושה וחרפה, אתה לא מתבייש". ח"כ סטרוק הטיחה גם היא "תתבייש".

הוועדה המסדרת התכנסה הפעם לקבוע ועדות לדיון בחוקים שעברו אמש. חברי האופוזיציה טענו כי היו"ר טופורובסקי לא מאפשר להם להתבטא.

בד בבד, יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה ,קרא לרע"ם ולמרצ להפסיק את המגעים הפנים קואליציוניים בנוגע לחוק האזרחות. "עשו את המעשה האנושי ועצרו את המשא ומתן על החוק הנפשע הזה. יש לנו הזדמנות היסטורית לבטל את החוק ולאפשר לאלפי משפחות חיים נורמליים", אמר ח"כ עודה.

(חברים מהרשימה המשותפת ומפגינים מחוץ לכנסת. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

כל חברי הכנסת של הרשימה המשותפת וחברת הכנסת איבתיסאם מראענה ממפלגת העבודה הצטרפו לעשרות משפחות המפגינות מול הכנסת בדרישה שלא לחוקק את חוק האזרחות. יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, ניגש אליהם ואמר למפגינים כי הוא פועל לגבש מתווה הוגן שיאפשר למשפחות לחיות בכבוד.

גם שלשום התעמתו חברי הקואליציה והאופוזיציה בוועדה המסדרת, בין היתר - גם על חוק האזרחות. הקואליציה לבסוף דחתה את ההצבעה על החוק, מחשש שלא תשיג רוב בעקבות המחלוקות בתוכה וטרם נקבע מועד חדש.