המשטרה בדיר אל אסד

השוטרים המעורבים בירי בדיר אל אסד ייחקרו באזהרה

פרסום ראשון: מח"ש תבדוק מחר את התנהלותם באירוע שבו נפצע קשה אחד המשתתפים בחתונה. השאלה המרכזית - האם האזרח שנפצע קשה מהירי, נפגע מכדורים שירו השוטרים, שאומרים כי ירו לאחר שחשו בסכנת חיים
משה שטיינמץ
29 ביוני 2021
21:27

פרסום ראשון: מח"ש זימנה לחקירה באזהרה את ששת השוטרים שהיו מעורבים באירוע בדיר אל אסד בשבת שעברה. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. השאלה המרכזית - האם האזרח שנפצע קשה מירי נפגע מכדורי השוטרים, שירו באוויר. באירוע נפצעו קל ארבעה שוטרים.


ששת השוטרים, שאומרים כי ירו משום שחשו בסכנת חיים, ייחקרו מחר. בשבוע שעבר הוחרמו האקדחים שלהם לצורך בדיקה בליסטית. המשטרה עצרה 11 חשודים במעורבות בתקיפת השוטרים בכפר, שהגיעו בעקבות דיווח על ירי בחתונה. המשטרה מסרה כי לאחר שכוח השיטור הגיע, התפתח עימות חמוש בין המשתתפים לשוטרים. בנוסף, הוצתו שתי ניידות משטרה בעימותים. 

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב הגיב לאירוע ודרש מהמפכ"ל יעקב שבתאי לערוך תחקיר מהיר בנוגע לאירוע ולהגיש את מסקנותיו תוך 24 שעות. בעקבות כך, המפכ"ל העביר לבר-לב מסמך מסקנות על האירועים האלימים בדיר אל אסד. לפי המסמך, למוקד המשטרה הגיעו דיווחים על קולות ירי נוספים, ובדיעבד התברר לשוטרים שהגיעו לשטח שמדובר בחתונה. הכוח חש סכנת חיים וביצע ירי באוויר. כמו כן, הוא הוסיף שהמשטרה אינה יכולה לקיים תחקיר בגלל חקירת מח"ש.

 

עורכי הדין אורון שוורץ, יוגב נרקיס ואופירה סמבל, המייצגים את אחד מאנשי הכוח המשטרתי, מסרו: "תפקוד אנשי הכוח היה מופתי. האירוע עשוי היה להסתיים בלינץ' מחריד ובשפיכות דמים בהיקף בלתי נתפס. תושיית אנשי ונשות הכוח ותושב אחראי שהגן בגופו על האנשים מנעו תוצאות שעשויות היו להיות בעלות השלכות דרמטיות".

עורכי הדין אורון שוורץ, יוגב נרקיס ואופירה סמבל