בניין משרד הבריאות, ירושלים
צילום: כאן חדשות

למרות האישום בעבירות מין: הרופא המשיך בעבודתו

במשרד הבריאות ובקופת החולים לאומית לא ידעו על כתב האישום נגד ד"ר אוריל שליט והוא המשיך לעבוד כבשגרה. הפרקליטות: מדובר בטעות
ורד פלמן
30 ביוני 2021
07:31

ד"ר אוריל שליט נאשם בעבירות מין במטופלת שלו אך עד השבוע לא ידעו זאת במשרד הבריאות ובקופת חולים לאומית שבה הוא מועסק. כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

שליט נעצר בחודש יולי בשנה שעברה בחשד למעשים מגונים במטופלת שלו בקופת חולים לאומית באשקלון ובחודש מארס הוגש נגדו כתב אישום. אלא שבפרקליטות לא עדכנו את משרד הבריאות ואת קופת החולים ושליט המשיך לעבוד עד אתמול כבשגרה, ובלי שמטופלים יודעים על כתב האישום שהוגש נגדו.

בין היתר נאשם ד"ר שליט כי הזמין מטופלת מקופת החולים למרפאה הפרטית שלו ושם ביצע בה מעשים מיניים בלי הסכמתה וכאשר היא מבקשת ממנו להפסיק. רק בתחילת השבוע אישר בית המשפט העליון לפרסם את זהותו של שליט לאחר שנדחתה בקשתו להגיש ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע כי זהותו תותר לפרסום.

יעל שרר מנכ"לית הלובי למלחמה באלימות מינית אמרה בעקבות החשיפה: העובדה שד"ר שליט עוד קיבל השבוע מטופלים ומטופלות בעוד מתנהל נגדו הליך משפטי על עבירות מין חמורות, צריך להדיר שינה מכל מי שאמון על ביטחון הציבור במשרד הבריאות. זה כישלון קולוסלי ולצערנו לא חד פעמי שבו רופאים פועלים באין מפריע תוך כדי הליכים וגם אחריהם, וממשיכים לטפל כשהמטופלים והמטופלות לא מיודעים ולא יכולים להתגונן. אני קוראת מכאן למשרד הבריאות לפרסם סוף-סוף את הנוהל שמסדיר את הטיפול בצוות רפואי שפוגע במטופלים ולעצור את ההפקרות הזאת.

מקופת החולים לאומית נמסר: "לאומית לא עודכנה כלל עד יום שני בערב על הגשת כתב אישום ולאור המידע החדש שהתקבל הוחלט בשלב הראשון שלא יגיע לעבודתו עד לקבלת החלטה סופית בעניינו. במשרד הבריאות מסרו כי רק אתמול בבוקר נודע להם על מקרה זה ומייד הם פנו לפרקליטות לקבלת כתב האישום. לאחר שיתקבל כתב האישום המשרד ישקול צעדים משמעתיים על פי דין".

בפרקליטות אמרו כי מדובר בטעות של פרקליטה וכשהדבר נודע, כתב האישום הועבר למשרד הבריאות.