המאחז אביתר, השבוע
צילום: פלאש 90

בן גביר: מה שמגיע לבדואים מגיע לתושבי יהודה ושומרון

תושבי המאחז אביתר הודיעו כי הם מקבלים את הצעת הפשרה הנוכחית מהמדינה. על פי המתווה: התושבים יעזבו את בתיהם עד סוף השבוע הנוכחי, הבתים לא יהרסו אלא יישארו ריקים. השרה שקד: הישג חשוב להתיישבות בארץ ישראל
כרמל דנגור
30 ביוני 2021
08:25

חבר הכנסת איתמר בן-גביר מהציונות הדתית אמר הבוקר (רביעי) על הסיכום עם תושבי מאחז אביתר כי קשה להבין מדוע אין הורסים אלפי מבנים לא חוקיים במגזר הבדואי, גם כאלה שנבנו על קרקע פרטית, בעוד שבשומרון אוכפים ביד תקיפה ונוקשה הריסת מבנים עם בעיות משפטיות דומות. "מה שמגיע לבדואים מגיע לתושבי יהודה ושומרון", אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

הלילה הודיעו תושבי המאחז אביתר כי הם מקבלים את הצעת הפשרה הנוכחית מהמדינה. לפי המתווה ישיבה תוקם במקום רק אחרי הסדרת מעמד הקרקע ולא בעוד כשישה שבועות. בהמשך תיבחן הסדרת המאחז כולו. התושבים יעזבו את בתיהם עד סוף השבוע הנוכחי, הבתים לא יהרסו אלא יישארו ריקים.

בנוסף, כוח צבאי יוצב באופן קבוע במקום. אם בעתיד ניתן יהיה להסדיר את המאחז, התושבים יוכלו לחזור לקום במקום באופן חוקי. מי שניהלו את המגעים מול תושבי אביתר הם שר הביטחון בני גנץ ושרת הפנים איילת שקד.

הבוקר צייצה השרה שקד בתגובה להחלטת תושבי המאחז: "הישג חשוב להתיישבות בארץ ישראל. אני מודה לשר הביטחון גנץ על הירתמותו למציאת פתרון, לראש הממשלה נפתלי בנט על התגייסותו המלאה. חלוצי אביתר שבמסירות נפש מפגינים ציונות מהי - אל תראו ואל תחתו. מי יתן ותזכו להמשיך ליטול חלק בפיתוחה ושגשוגה של ארץ ישראל. לו יהי חלקי עמכם".