נתב"ג
צילום: פלאש 90

השרה שקד בנתב"ג: אם תהיה עלייה משמעותית נשקול לבטל עוד טיסות

התפשטות הקורונה: לפחות חולה אחד ב-231 יישובים • עלייה בתחלואה בחברה הערבית • רמלה נכנסה לרשימת היישובים הכתומים, רמת השרון ורובע 2 בתל אביב מוגדרים צהובים • זוג מחוסן, תושבי פתח תקווה, שהשתתף בהרקדות במלון לאונרדו ים המלח - התגלה כמאומת לקורונה
כתבי כאן חדשות
30 ביוני 2021
10:06
עודכן ב 18:46

התחלואה מתפשטת ברחבי הארץ: שרת הפנים איילת שקד סיירה אחר הצהריים (רביעי) בנתב״ג ואמרה כי אם תהיה עלייה משמעותית בתחלואה "נשקול לבטל עוד טיסות ולסגור את נתב״ג יותר". לכאן חדשות נודע כי החל מהשבוע הבא יורחב טרמינל 1 משמעותית ויהיה מוכן לקליטה של טיסות רבות יותר. ההערכה היא כי מדינות רבות נוספות ייכנסו לרשימה של משרד הבריאות הכוללת מדינות אדומות, בהן איחוד האמירויות, מה שידרוש כוח אדם רב יותר והתייחסות שונה לחלוטין לטרמינל האדום.

בינתיים ב-231 יישובים בישראל כבר יש לפחות חולה אחד בנגיף קורונה. רמלה נכנסה לרשימת היישובים הכתומים, רמת השרון ורובע 2 בתל אביב מוגדרים צהובים, כך על פי עדכון משרד הבריאות שהתפרסם הבוקר ובו צויין כי אתמול אובחנו 294 - 22 מהם שבו מחו"ל, מצבם של 24 חולים מוגדר קשה, 16 מתוכם מונשמים.

איתי וייסברג, ראש המועצה המקומית בנימינה - גבעת עדה, נמצא היום חיובי לקורונה כשבמועצה דווקא נמשכת מגמת הירידה בתחלואה. ביישוב ישנם 126 מאומתים ו-610 מבודדים, אך עדיין היישוב מוגדר אדום, יחד עם היישובים כפר סבא, כוכב יאיר וצופים. יישובים המוגדרים כתומים הם מודיעין, הרצליה ורמלה.


בצה"ל תמונת החולים עומדת על 27 משרתים המאובחנים כחולי קורונה במצב קל וכ-359 משרתים נמצאים בבידוד ביתי.

משרד הבריאות ביקש להודיע לציבור כי זוג מחוסנים ששהו במלון לאונרדו ים המלח - נמצאו מאומתים לנגיף, השניים שהו במלון בתאריכים 23 עד 26 ביוני והשתתפו בהרקדות במלון. משרד הבריאות ביקש מכל מי ששהה במלון והשתתף בהרקדה בתאריכים אלה לגשת ולהיבדק - גם אם הינו חסר תסמינים.

למרות קריאתו של ראש הממשלה נפתלי בנט לבני הנוער להגביר את קצב החיסונים אתמול חוסנו כעשרת אלפים בני 12 עד 15 - עדיין רחוק מהיעד שהוצב של 25 אלף מדי יום. בסך הכול חוסנו עד כה 76,668 בני נוער בקבוצת גיל זו.

בפילוח מגזרי של המאומתים אתמול ניתן לראות כי מתחילה לראות עלייה במספר המאומתים בחברה הערבית. אתמול נוספו 12 מאומתים מיישובים ערביים ברחבי הארץ, עם זאת הרוב המכריע של המאומתים הוא מהחברה הכללית.

בתוך כך, בוועדה המיוחדת לענייני החברה הערבית בראשות מנסור עבאס, הציג נציג מרכז המחקר והמידע של הכנסת את חלוקת דוחות הקורונה לפי אוכלוסיות. על פי הדוח, נראה כי האוכלוסייה הערבית קיבלה את מספר הקנסות הגבוה ביותר.

הקורונה שלך חזרה | האזינו לפרק של "עוד יום"

אתמול פרסם משרד החינוך נתוני התחלואה במערכת החינוך - 798 תלמידים ו-50 אנשי חינוך נמצאו מאומתים לקורונה. מספר המבודדים במערכת עמד על יותר מ-12 אלף. עוד צויין כי 62% מהתלמידים שנדבקו בנגיף הם תלמידי החטיבות העליונות, שכבר נמצאים בחופש.

ראש הממשלה נפתלי בנט, שביקר אתמול במרכז חיסונים בחולון, אמר כי בני נוער צריכים להתחסן משום שהזן החדש פוגע בילדים לא מחוסנים. לדברי בנט, הפגיעה כעת בילדים ובני נוער לא הייתה באותם היקפים בגלי תחלואה קודמים.

כמו כן, אתמול משרד התחבורה קידם את הפרדת המדינות האדומות בנמל התעופה בן גוריון והוחלט כי טיסות ממדינות אדומות יופנו לטרמינל 1. הפרדה שתאפשר לנוחתים לעבור את כל שרשרת הכניסה לארץ בצורה מבודלת משאר הנוחתים.

בהכנת הידיעה השתתפו נוב ראובני, דקלה אהרן שפרן, קטי דור, מיכל וסרמן, כרמלה מנשה, איתי שיקמן ושרון עידן