מייסר עותמאן, זירת הרצח

נרצחה לעיני ילדיה: בת 27 נורתה למוות בדירה בחיפה

מייסר עותמאן, גרושה ואם לארבעה ילדים, נורתה למוות בביתה בזמן ששניים מילדיה שהו שם. במשטרה חושדים שהרקע לרצח הוא סכסוך עם הגרוש שלה • כתב אישום הוגש נגד פלאח קייסי בגין רצח אחותו באילת בחודש מאי
חן ביאר, איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
30 ביוני 2021
10:34
עודכן ב 21:17

מייסר עותמאן, בת 27 מחיפה, נורתה היום (רביעי) למוות בדירתה ברחוב גוש עציון בעיר. בעת הירי, שניים מארבעת ילדיה שהו במקום, ושניים אחרים היו בבית הספר. כוחות משטרה מבצעים סריקות אחר חשודים במעורבות בירי וכן אוספים ממצאים מהזירה. החשד הראשוני של המשטרה הוא שהרקע לירי הוא סכסוך בין בני הזוג הגרושים.

שכנתה של עותמאן אמרה לכאן חדשות: "ברגע ששמעתי על מה שקרה ידעתי שזאת היא. הבחנתי בעבר בדברים שגרמו לי להבין שהיא עלולה להיות במצוקה. גם פרסומים שלה ברשתות החברתיות יכולים לשקף במעט את שעברה".

חובש מד"א אחמד טואפשי סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות המשטרה ונכנסנו לדירה. ראינו אישה מחוסרת הכרה עם פציעה חודרת בגופה, ביצענו בה בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא דופק וללא נשימה ונאלצנו לקבוע את מותה במקום".

יו"ר ויצו, אניטה פרידמן, אמרה: "הרצח היום הוא דוגמה ברורה לקשר הישיר בין פעולות הממשלה - לבין מצבן הקשה של מאות אלפי נשים בישראל הכלואות במעגל האלימות. דוח מבקר המדינה שפורסם היום על הכשל בטיפול באלימות כלפי נשים, מציג יותר מ-150 עמודים מפורטים של הזנחה פושעת בתחום.

"זה כתב אישום ברור לכל ממשלות ישראל שלכל אחת מהן יש קשר ישיר לחוסר הטיפול בנגע האלימות. הממשלה מחויבת לעשות מעשה, וכל מאמץ אפשרי, כדי לתקן את הליקויים החמורים בדוח מבקר המדינה ולהבטיח את ביטחונם של הנשים והילדים נפגעי האלימות במשפחה".

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי קרוביה של מייסר עותמאן ידעו שהיא מאוימת על רקע חילוקי הדעות עם הגרוש שלה – והיתה לפחות תקרית אחת קודם לרצח. למרות זאת, קרוביה לא דיווחו על כך לרשויות. 

כתב אישום: הכה וחנק את אחותו למוות

כתב אישום הוגש היום נגד פלאח קייסי, בן 34, בגין רצח אחותו ג'ומאנה קייסי לפני כחודש באילת. בכתב האישום נכתב כי קייסי הבחין באחותו משוחחת בטלפון עם גבר והכה אותה בראשה באמצעות סיר. ג'ומאנה נאבקה בחייה ושרטה אותו, והוא חבט בה פעם נוספת. לאחר מכן, תפס קייסי את המנוחה, משך אותה בידיו חזרה לתוך הבית וחנק אותה באמצעות שרוך - עד שמתה.

התיק, שנחקר על ידי משטרת אילת, הוגש ככתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. הפרקליטות ביקשה לעצור את קייסי עד תום ההליכים. הנאשם טען למצב פסיכוטי - ששמע קולות בעת ביצוע הרצח. אולם בחקירתו הראשונה מיד לאחר שהגיע למשטרה ודיווח על האירוע, הוא דיבר בצורה מסודרת וקוהרנטית, ולא נראה כלל שאינו שולט במעשיו.

מיד לאחר הרצח, הגיע האח לתחנת המשטרה וסיפר שרצח. הוא מסר הודאה מפורטת במשך זמן ארוך. תינוקה בן השנה של הנרצחת היה בבית בזמן שהוכתה קשות בראשה. בעבר הגישה ג'ומאנה תלונות נגד בני משפחתה ואמרה שהיא חוששת לביטחונה. היא הייתה האישה השביעית שנרצחה בישראל מתחילת שנת  2021.