האוטובוס שהושחת במודיעין עילית

נהג אוטובוס ממזרח ירושלים הותקף במודיעין עילית

הנהג יעקוב אדעיס לכאן חדשות: "כל מי שהיה באוטובוס לא התערב. נהגים אחרים באו לראות מה המהומה וראו אותם מרביצים לי מכות. בזכות ההתערבות שלהם זה נעצר. ראיתי את המוות בעיניים" • הנהג פונה לקבלת טיפול רפואי • ארגון נהגי האוטובוס: "חייבים לעצור את הטרור נגד הנהגים לפני שאחד ירצח" | תיעוד ההשחתה
שרון עידן וסולימן מסוואדה
30 ביוני 2021
11:52
עודכן ב 13:07

נהג אוטובוס הותקף ונפצע אמש (שלישי) במודיעין עילית. על פי עדות הנהג, תושב מזרח ירושלים, חמישה אנשים עלו לאוטובוס ותקפו אותו, בין השאר באבנים. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי. 

בשיחה עם כאן חדשות שיחזר יעקוב אדעיס, נהג האוטובוס שהותקף, את האירועים: "התחלתי את המשמרת כרגיל. פתאום כשעצרתי באחת התחנות מישהו נעמד ליד הדלת וסירב שאסגור אותה. הוא תקע את הדלת כדי שלא אצליח לסגור. לאחר מכן, הגיע חבר שלו והם התחילו להרביץ לי. פתאום ראיתי שחמישה בני אדם מתנפלים עליי.

"ניסיתי להוציא את הגז המדמיע שיש לי כדי להגן את עצמי, אבל לא מצאתי אותו. כל מי שהיה באוטובוס יצא ולא התערב. נהגים אחרים באו לראות מה המהומה וראו אותם מרביצים לי מכות. בזכות ההתערבות שלהם זה נעצר. הם נתנו לי מכות בראש ובכל הגוף. מישהו הסתער עליי מאחור וחנק אותי, והשאר התחילו לתת לי מכות. ראיתי את המוות בעיניים. אני לא חוזר לעבודה בזמן הקרוב ולשם אני לא אחזור אף פעם. אולי אחזור להיות נהג באזור ירושלים, לא שם".

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל של ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה: "רק הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים, ותגרום לכך שתוקפי נהגים ישבו מאחורי סורג ובריח ועל רשויות החוק לפעול בהתאם. חייבים לעצור לאלתר את כדור השלג הזה בו תוקפים נהגים השכם וערב. חייבים לעצור את הטרור נגד הנהגים לפני שנהג ירצח".