ניזאר בנאת, פעיל פלסטיני

מות הפעיל נגד אבו מאזן: אירופה דורשת הבהרות מהרשות

קונסולים ודיפלומטים אירופים נפגשו עם ראש המודיעין הפלסטיני, שאמר כי הרשות מודעת לכך שנעשתה טעות. האירופים מחו גם על השימוש בכוח מופרז של מנגנוני הביטחון נגד מפגינים
גל ברגר
30 ביוני 2021
21:10

דיפלומטים אירופים בכירים ביקשו הבהרות מהרשות הפלסטינית בעקבות מותו של פעיל האופוזיציה הפלסטיני ניזאר בנאת. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.

הבקשה הועברה לרשות הפלסטינית בפגישה שנערכה אתמול, בין כ-20 קונסולים ודיפלומטים אירופים לראש המודיעין הפלסטיני, הגנרל מאג'ד פרג', בלשכתו ברמאללה. הפגישה זומנה לבקשת הצד האירופי. לפי מקור המעורה בפרטים, ראש המודיעין הפלסטיני אמר לנציגים האירופים כי הרשות מודעת לכך שנעשתה טעות, היא בודקת וחוקרת את נסיבות האירוע ותפיק לקחים.

השנאה כלפי הרשות הפלסטינית בשטחים היא גם שנאת ישראל | גל ברגר, פרשנות

הדיפלומטים הזרים גם מחו באוזני הבכיר הפלסטיני על השימוש בכוח מופרז מצד מנגנוני הביטחון של הרשות, נגד מפגינים שיצאו למחות על מותו של פעיל האופוזיציה. מחר צפויה משלחת של דיפלומטים אירופים להיפגש עם משפחתו של ניזאר בנאת מחברון.

בנאת היה ממבקריו החריפים של אבו מאזן, ומת בשבוע שעבר במעצר של הרשות הפלסטינית בחברון. ממצאי ועדת החקירה שהקימה הרשות בפרשה – טרם פורסמו. ההפגנות שנמשכו בשטחים כמה ימים בעקבות האירוע נרגעו בינתיים.