זירת קריסת הבניין במיאמי
צילום: אי-פי

עלה ל-18 מספר ההרוגים בהתרסקות הבניין במיאמי

הרשויות בפלורידה עדכנו כי נמצאו גופותיהם של שני ילדים בני 4 ו-10 • גורם המעורה בפרטים: המכון האמריקני הלאומי לתקנים וטכנולוגיה צפוי להודיע ​​בקרוב כי יפתח בחקירה
יואב זהבי
01 ביולי 2021
02:08
עודכן ב 02:14

הרשויות בפלורידה עדכנו הלילה (חמישי) כי מספר ההרוגים בקריסת הבניין שבמיאמי עלה ל-18. זאת לאחר שנמצאו גופותיהם של שני ילדים בני 4 ו-10. 145 בני אדם עדיין נעדרים, כשההערכות הן שיותר מ-30 הם יהודים. גורם המעורה בפרטים אמר כי המכון האמריקני הלאומי לתקנים וטכנולוגיה צפוי להודיע ​​בקרוב כי יפתח בחקירה בנוגע לקריסת המבנה.

משלחת החילוץ של פיקוד העורף ממשיכה במאמצים לאתר ולחלץ נעדרים, מזירת הקריסה. סגן מפקד המשלחת, אלוף משנה אלעד אדרי, אמר אתמול כי "ככל שחולפות השעות יורדים הסיכויים למצוא ניצולים חיים. עם זאת, אנחנו מתייחסים ללכודים כאל אנשים ושומרים על אופטימיות".

אירוע הקריסה התרחש ביום חמישי שעבר. מדובר בבניין בן 12 קומות ובו 130 דירות. מכיוון שמדובר בבניין שמשמש לדירות נופש עבור מי שלא בהכרח מתגורר במיאמי לכל אורך ימות השנה, ישנה תקווה שלא כל מנותקי הקשר אכן קבורים תחת ההריסות, וחלקם אולי נמצאים במקום אחר במדינה. 

הניו-יורק טיימס דיווח בשבת ששלוש שנים לפני התמוטטות הבניין, מהנדס שייעץ למנהלי הבניין מצא ראיות ל"נזק משמעותי למבנה" וסדקים ובעיות בעמודים, בקירות ובחנייה של הבניין בן 13 הקומות. הדוח של המהנדס עזר לעצב תוכנית של מיליוני דולרים לשיפוץ הפרויקט, תוכנית שהייתה אמורה לצאת לדרך בקרוב. ראש העיר דניאלה לווין-קאווה טענה כי העיירה לא הכירה את דוח המהנדס מ-2018.