בדיקת קורונה
פלאש 90

העלייה נמשכת: 307 מאומתים התגלו אתמול, ב-256 יישובים יש לפחות חולה אחד

22 מהנדבקים שאובחנו אתמול שבו מחו"ל • מספר החולים במצב קשה עלה ל-29 • כ-237.5 אלף מבני הנוער חוסנו, החלימו או קבעו תור, כשהיעד הוא 350 אלף עד ליום שישי הבא • מנכ"לית קופ"ח מאוחדת: התחלנו הסברה משמעותית ואנחנו מקווים שזה יעזור
דקלה אהרן שפרן
01 ביולי 2021
08:28
עודכן ב 10:14

החשש מהזן ההודי: משרד הבריאות עדכן הבוקר (חמישי) כי אתמול אובחנו 307 נדבקים חדשים בקורונה – הנתון הגבוה מאז אפריל. מספר החולים במצב קשה עלה במעט ל-29. ב-256 יישובים ישנו לפחות חולה מאומת פעיל אחד. לפי הנתונים 22 מהנדבקים אתמול שבו מחו"ל. 

בקופות החולים מדווחים כי עד הבוקר (חמישי) חוסנו יותר כ-98.5 אלף בני נוער נגד קורונה ונקבעו 63 אלף תורים. אליהם ניתן להוסיף את מספר המחלימים הידועים, כ-76 אלף נערות ונערים. כך שבסך הכל ידוע על כ-237.5 אלף בני נוער שחוסנו, קבעו תור או החלימו עד כה. נתון שעדיין אינו מתקרב ליעד שהציב ראש הממשלה בנט – 350 אלף בני נוער מחוסנים עד ליום שישי הבא.

כדי לעודד את ההתחסנות בקרב בני הנוער במגזר החרדי, הגיעו אתמול לביתו של הרב חיים קניבסקי, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, פרופסור רן בליצר ראש צוות המומחים של מגן ישראל, ודוקטרו איתי פסח מבית החולים שיבא כדי לשוחח איתו על חיסון בני הנוער. לאחר המפגש פרסם הרב קניבסקי קריאה לבני הנוער לצאת ולהתחסן ובמשרד הבריאות הביעו תקווה כי הדבר יגדיל את שיעור ההתחסנות.

מנכ"לית קופת חולים מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג, אמרה בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "המרפאות שלנו מחכות לאנשים. כרגע יש טפטופים. אני חושבת שלא מבינים לגמרי את המצב. התחלנו הסברה משמעותית ואנחנו מקווים שזה יעזור. אנשים ייראו שהילדים שלהם מבודדים כל הזמן ולא ירצו זאת. המדינה תצטרך לזרוק כמות גדולה של חיסונים אבל העניין הוא לא זריקת החיסונים אלא בריאות הציבור ובטיחותו. זה חבל מכיוון שעשינו מבצע חיסונים אדיר". 

בתוך כך, היום לאחר יותר משנה ורבע - מתחדשת התיירות הישראלית לתאילנד. בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה, מטוס של אל על ימריא הלילה לפוקט עם נופשים מחוסנים. בשלב ראשון תתאפשר הגעת ישראלים רק לאי פוקט. מי שיישארו באי יותר משבועיים יוכלו להמשיך ליעדים אחרים ברחבי תאילנד.