בנט

רה"מ בנט: אם נידרש להפעיל את עוצמתנו – נהיה קטלניים יותר

בנט נאם בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1: "לוחמינו נחושים יותר, מקצועיים יותר, מצויידים יותר" • בנט נועד עם נשיא גרמניה שטיינמאייר ודן עמו בסוגיית הגרעין האיראני
עמיחי שטיין
01 ביולי 2021
17:49
עודכן ב 18:42

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר היום (חמישי) כי אם וכאשר תידרש ישראל להפעיל את עוצמתה – נהיה קטלניים יותר. בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1 אמר בנט כי "בעוד כשבועיים ימלאו 15 שנים לפרוץ מלחמת לבנון השנייה. הייתה זאת הפעם האחרונה בה מימש צה"ל תמרון קרקעי רחב היקף. הייתי שם, כמפקד כוח חי"ר במילואים, בעומק השטח. ראיתי איך נראית מערכה כאשר המוכנות אליה לוקה בחסר, והיעדים לוטים בערפל. צה"ל נמצא היום במקום אחר לגמרי. לוחמינו נחושים יותר, מקצועיים יותר, מצוידים יותר". הוא ציין כי כשם שאיננו ששים אלי קרב, כך איננו ששים אלי תמרון, "אך אם נחשוב כי יעדי המערכה מחייבים תמרון, לא נהסס לממשו והוא יהיה מאסיבי ונמרץ". 

מוקדם יותר בנט נפגש בלשכתו בירושלים עם נשיא גרמניה פרנק-ואלטר שטיינמאייר, שהגיע אתמול לביקור בישראל. השניים נועדו בארבע עיניים ובהמשך התקיימה פגישת עבודה מורחבת. בין השאר דנו השניים באיום הגרעין האיראני. בנט ציין כי מטרתה של ישראל היא למנוע יכולת גרעין צבאית מאיראן, שהצהירה בגלוי כי היא פועלת להשמדת מדינת ישראל.

שטיינמאייר בירך את ראש הממשלה לרגל הקמת הממשלה החדשה ואמר כי הוא שמח על הקמתה. ראש הממשלה בנט אמר: "הקמנו ממשלה שיש בה קולות שונים, ואנו נחושים לקדם את מדינת ישראל". הנשיא הגרמני הזמין את ראש הממשלה בנט לבקר בארצו.

מוקדם יותר ערך נשיא המדינה, ראובן ריבלין, קבלת פנים ממלכתית לנשיא הגרמני - קבלת הפנים האחרונה בכהונתו. ריבלין אמר כי גרמניה, בהנהגתם של שטיינמאייר והקנצלרית, אנגלה מרקל, הייתה שותפה איתנה במאבק הבלתי מתפשר נגד האנטישמיות ובעמידה המבוצרת לצידה של ישראל במאבקה הצודק נגד כוחות הטרור שמבקשים למחוק אותה מהמפה.

הנשיא האורח אמר כי ארצו לעולם לא תקבל מצב שבו ישראל תהיה נתונה תחת מתקפות טילים. "יש לבנות אמון בין הממשלה החדשה בישראל לממשלה הפלסטינית. צעדים קטנים בונים אמון. גם בשאלת איראן אנו מסכימים על כך שמטרתנו למנוע מאיראן נשק גרעיני, אף אם אין הסכמה על הדרך", אמר שטיינמאייר.