אתר האסון, היום
צילום: אי-פי

האסון במיאמי | דקות לפני ביקור ביידן: עבודות החילוץ הופסקו מחשש לקריסת חלקים נוספים בבניין

נשיא ארצות הברית ורעייתו עושים כעת את דרכם לזירת הקריסה • מספר ההרוגים בהתמוטטות הבניין עלה ל-18 • המכון הטכנולוגי הלאומי בארה"ב יודיע על פתיחה בחקירה
בן יניב
01 ביולי 2021
17:21

אסון קריסת הבניין בסרפסייד במיאמי: בעוד הנשיא ביידן עושה את דרכו לביקור בזירה, העבודות באתר הופסקו היום (חמישי) מחשש לקריסת חלקים נוספים בבניין. "אין קשר בין ביקור הנשיא לבין הפסקת פעולות החילוץ" אומרת דניאלה לווי-קאבה, ראש עיריית מיאמי-דאייד "הסיבה בלעדית הינן הדאגות לגבי יציבות הבניין".

מספר ההרוגים בהתמוטטות הבניין עלה אמש ל-18 לאחר שכוחות החילוץ איתרו גופות של שני קורבנות נוספים. המכון הטכנולוגי הלאומי של ארצות הברית צפוי להודיע בקרוב שיפתח בחקירה בנוגע לנסיבות קריסת הבניין.

היום פורסם בוושינגטון פוסט כי חמישה חברי מועצת המנהלים של מגדלי צ'מפליין דרום – הבניינים שחלקים מהם התמוטטו בשבוע שעבר – התפטרו כבר בשנת 2019 מחברותם במועצה כתוצאה מגרירת הרגליים בעקבות דוח מהנדס שמצא ליקויים מבניים משמעותיים, ובשל ההכרח לשפץ את המבנה בעלות של עשרות מיליוני דולרים. בין המתפטרים, שהיוו רוב במועצה, הייתה גם נשיאת מועצת המנהלים שהתלוננה במכתב ההתפטרות שלה על דפוסים קלוקלים של קבלת החלטות וקרבות אגו בין המנהלים.