צילום: פלאש 90
משה חוגג

ההסכם עם דובאי, התביעות נגדו והעתיד בבית"ר: משה חוגג מדבר

אחרי שנתיים סוערות בכדורגל הישראלי שבמהלכן כמעט ומכר את בית"ר ירושלים למשקיע מאיחוד האמירויות, איש העסקים מתייחס בריאיון לכאן חדשות לעסקה שהתפוצצה עם השייח' בן ח'ליפה, לא שולל מכירה עתידית של המועדון הירושלמי ומסביר באיזה תרחיש יסכים להיכנס לפוליטיקה
עמית תומר
01 ביולי 2021
23:26
עודכן ב 10:26

בצעד שנראה כמו מהלך היסטורי חתם לפני שנה וחצי בעלי קבוצת בית"ר ירושלים, משה חוגג, על הסכם שיתוף פעולה עם בן המלוכה האמירותי חמד בן ח'ליפה. עולם הכדורגל נכנס לאופוריה, אבל אז החלו לעלות סימני שאלה על זהות הרוכש והונו – והעסקה התפוצצה. משה חוגג מדבר הערב (חמישי) עם כאן חדשות, מתייחס לתביעות הרבות שהוגשו נגדו ולמצב עסקיו. הוא מודה בפעם הראשונה שהיו סימני אזהרה בעסקה עם בן ח'ליפה, ורומז על המשך דרכו במועדון הירושלמי.

"יש דברים שנראו מוזרים, שהסתכלתי בדיעבד על רקעים מסוימים משיחות שהוא עשה", אומר חוגג כשהוא מתייחס לשייח' חמד בן ח'ליפה - בן המלוכה האמירותי שעימו נכנס למשא ומתן על רכישת בית"ר ירושלים.  

"אני רואה שכתוב משפחת מלוכה, ובדרכון שלו כתוב בן מלוכה. משרתים, מכוניות פאר, בתי פאר, ארוחות פאר, זה נראה לך הגיוני. רבנו על המחיר והזמנים – אבל על נקודה כל כך שולית בנספחים כמו תעודת יושר לא שמנו דגש. מה, אין לך תעודת יושר? זה מובן מאליו. סליחה, טעינו, למדנו".

חוגג מספר על התחושות הקשות שחש לאחר נפילת העסקה: "אכזבה גדולה מאוד. הייתה לי תקווה שנעשה משהו היסטורי. הייתה לי תמונה בראש של משה היהודי וחאמד המוסלמי. הרגשתי שבשביל זה היה שווה לרכוש את בית"ר".

אתה מתחרט על רכישת בית"ר?

"הייתה עונה אחת טובה מאוד והשנה האחרונה הייתה לא טובה, אבל הסיפור לא נגמר. לא הערכתי את עוצמת הפגיעה במוניטין והדה-לגיטימציה שעשו ועושים לי כמעט על בסיס יומי. לא לקחתי את זה בחשבון".

כשהוא נשאל אם הוא חושב לעזוב את בית"ר ירושלים, חוגג משיב שהנושא תלוי בהזדמנויות ובמשקיעים שיגיעו: "כשאתה בדאון – באסה זו לא תוכנית פעולה בשבילי. אם יגיע אדם שאבין שהוא הולך לקחת את בית"ר, מישהו רציני, אז כן". 

כשעתידו במועדון לא לגמרי ברור חוגג מצביע על יעדים נוספים בחיים שאותם הוא אינו שולל. אחד מהם הוא הכניסה לפוליטיקה. כאן, מי שמוכר כמצביע ליכוד, מגלה שלא תמיד הצביע רק לנתניהו: "אני רוצה לברך על השלטון החדש. לפעמים הצבעתי ליכוד ולפעמים בנט. היו הרבה בחירות בשנה וחצי האחרונות. הציעו לי פעמיים להיכנס לפוליטיקה, לא אגיד מי. יום אחד כשארגיש שבעסקים יצרתי משהו שעושה טוב, ביום הזה יכול להיות מאוד שאסתכל על פוליטיקה".