-
צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

בנט שוחח עם מנכ"ל פייזר: דנו באספקת מנות נוספות ובהחלפת חיסונים עם מדינות שונות

רה"מ: אם לא יהיה שיתוף פעולה של הציבור - נשקול עוד הגבלות • התפשטות זן הדלתא: 16 חולים שמצבם קשה נוספו ב-5 הימים האחרונים - 11 מהם מחוסנים • דוח: העלייה בתחלואה הקשה והבינונית איטית משמעותית ביחס להתפרצויות קודמות
כתבי כאן חדשות
04 ביולי 2021
08:03
עודכן ב 17:36

התפשטות זן הדלתא: ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח בימים האחרונים כמה פעמים עם מנכ"ל חברת פייזר אלברט בורלא, כך נמסר היום (ראשון) מלשכת ראש הממשלה. השניים דנו בהבאת מנות חיסון נוספות לישראל, וכן על חילופי חיסונים עם מדינות אחרות.

מוקדם יותר היום אמר בנט בפתח ישיבת הממשלה כי "ללא שיתוף פעולה של אזרחי ישראל, ואם היקף התחלואה ימשיך לעלות - אנחנו נשקול להחזיר חלק ממגבלות התו הירוק״. על קצב ההתחסנות של בני הנוער אמר כי הוא לא מספיק. "כל אחד מתבקש לקבוע תור. החיסון השני הוא קריטי, יש חמישה ימים שנותרו לקבלת הזריקה הראשונה כדי לנצל את המנות", ציין ראש הממשלה. בתוך כך, קבינט הקורונה צפוי להתכנס פעם נוספת ביום שלישי הקרוב.


בחמשת הימים האחרונים נוספו 16 חולים שמצבם קשה, 11 מהם מחוסנים. מגמת העלייה במספר החולים קשה מטרידה את בכירי משרד הבריאות, בעיקר כי מרביתם מחוסנים ומבוגרים. משרד הבריאות דיווח הבוקר כי בסך הכל מאושפזים 29 בני אדם במצב קשה.

אתמול אובחנו 183 בני אדם עם קורונה. נוסף על כך, כפר סבא הפכה מעיר אדומה לכתומה, כמו  תמונת המצב בערים רמלה ומודיעין במגמת שיפור. עד כה חוסנו כ-105 אלף בני 15-12, המהווים כ17% מכלל קבוצת הגיל. אתמול חוסנו כ-8,000 מקבוצת גיל זו. קצב ההתחסנות בחברה הערבית והחרדית נמוך משמעותית מהחברה הכללית.

במשרד הבריאות ציינו כי הצוותים המקצועיים עוקבים בדריכות אחר האשפוזים בבתי החולים ואחר התחלואה הקשה בעקבות התפרצות הקורונה הנוכחית. בדוח שהעבירו אתמול חוקרים מהאוניברסיטה העברית ומהדסה למועצה לביטחון לאומי נכתב כי העלייה בתחלואה הקשה והבינונית איטית משמעותית יחסית להתפרצויות קודמות וכי לא ניתן עדיין להעריך עד כמה גל ההדבקה הנוכחי יוביל לתחלואה.

השתתפו בהכנת הידיעה: עמיחי שטיין, קטי דור, נוב ראובני ודקלה אהרן שפרן