הצוערת שילי ווסטלנד
צילום: מתוך דף פייסבוק

אמה של הצוערת שילי: "יודעים שהחיים שלנו ישתנו לגמרי – נפער לנו חור בלב ובחיים"

יפעת ווסטלנד סיפרה: "היא התרגשה מאוד לצאת לקצונה ואנחנו היינו מאוד גאים בה"
אסף פוזיילוב
04 ביולי 2021
11:36
עודכן ב 22:57

יפעת ווסטלנד, אימה של הצוערת שילי בת ה-21 שמתה לאחר שהתמוטטה בקורס קצינים, סיפרה היום (ראשון) כי בתה החליטה ללכת לקצונה כמעט חודשיים לפני שחרור. "היא מאוד התרגשה ואנחנו היינו מאוד גאים בה" סיפרה. האם שיתפה: "אנחנו יודעים שמהיום החיים שלנו ישתנו לגמרי – נפער לנו חור בלב ובחיים. היא תחסר לכולם". הלווייתה של סג"מ שילי ווסטלנד נערכה הערב בקיבוץ ניר עוז.

עוד סיפרה האם כי "שילי הייתה בחורה מדהימה. היא בחורה שהצליחה למגנט אחריה כל כך הרבה חברים מכל קצוות הארץ, ולא ידענו עד כמה יש לה כל כך הרבה חברים. גם המפקדים שלה העריכו אותה כל כך בבסיס חצרים. היא למדה בטכני של חיל האוויר, ויש לה גם מלא חברים מהטכני שהגיעו כשנודע להם על האסון שקרה לנו".

שילי למדה לפני השירות במגמת חשמל בטכני בבאר שבע. אחר כך המשיכה ללימודי הנדסת חשמל ודחתה את השירות בשנתיים. אחרי שהיא סיימה י"ד התגייסה, ושובצה באגף הטכני בסיס חצרים. "היא מאוד מאוד אהבה את השירות שלה באגף הטכני. היא הייתה אמורה לקבל את סיכת המ"מ ב-20 ביולי ואחר כך להשלמה חילית לעוד שלושה חודשים", סיפרה אימה.

האם יפעת שיתפה: "היא מאוד התרגשה לצאת לקצונה. באותו יום לקחתי אותה לבסיס לבה"ד 1 והיא הייתה שמחה ומבסוטית. זו הייתה הפעם האחרונה שדיברנו ושהיינו יחד. החברים פשוט המומים. הם לא מבינים שלא יראו יותר את שילי. היא הייתה מגנט אנושי. היא תחסר לכולם, גם כל הקיבוץ, זו אבדה גדולה ואסון גדול. כולם פשוט המומים, אין מילים אחרות".

גורם שבקיא בנסיבות מותה של סג"מ שילי אמר אתמול כי קריש דם גרם לכך. בצה"ל, כמו בכל מקרה מוות של חייל, פתחו בבדיקה. אולם בשלב זה, נראה כי לא הייתה רשלנות בטיפול הרפואי שקיבלה.

ווסטלנד הייתה בריאה, ללא מחלות רקע, רוכבת סוסים תחרותית. מותה הותיר בהפתעה את משפחתה וחבריה. בסוף השבוע שקדם למותה, יצאה ווסטלנד למנוחה בביתה, בתחילת השבוע חזרה לבסיס בה"ד 1 ובלילה שבין שני לשלישי התמוטטה. ביום חמישי נקבע מותה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

תגיות:
צה"ל