פוטין ובנט
צילום: אי-פי ויונתן זינדל,פלאש 90

ראש הממשלה בנט שוחח לראשונה עם נשיא רוסיה פוטין

המנהיגים דנו בכמה נושאים ביטחוניים ומדיניים וסיכמו להיפגש בקרוב
עמיחי שטיין ומואב ורדי
05 ביולי 2021
13:37

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח היום (שני) לראשונה עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. בשיחה שארכה כחצי שעה הודה בנט לפוטין על ברכותיו לרגל הקמת הממשלה בישראל, והביע את הערכתו לקשר ההיסטורי בין העם הרוסי והעם היהודי.

השניים דנו במספר נושאים ביטחוניים ומדיניים ובנט הודה לנשיא רוסיה על התפקיד שמדינתו ממלאת בשמירה על היציבות האזורית ועל הסיוע בסוגיית השבויים והנעדרים. השניים שוחחו על מקומה של העלייה הרוסית בישראל ועל החשיבות הרבה שראש הממשלה מייחס לה, כגשר בין שתי המדינות. בנט ופוטין סיכמו להיפגש בקרוב.

בהודעה שיצאה מהקרמלין נמסר כי השיחה נעשתה ביוזמת הצד הישראלי ושהצדדים שוחחו על שיתוף פעולה בין שתי המדינות בנושאים הפוליטיים, מסחר וכלכלה בין המדינות. נוסף על כך הושם בשיחה דגש על שימור האמת ההיסטורית של אירועי מלחמת העולם השנייה.

לאחר כניסתו של בנט לתפקיד, לפני כשלושה שבועות, שיגר אליו פוטין איגרת ברכה ובה כתב: "אני מקווה שפעולותיך יסייעו לפתח את יחסי ישראל ורוסיה". יממה אחר כך שוחח בנט עם נשיא ארצות הברית, ג׳ו ביידן. השניים הדגישו את חשיבות הברית בין ישראל לארצות הברית ואת מחויבותם לחיזוק הקשרים בין המדינות ולשמירה על ביטחונה של מדינת ישראל.