אריה שיף היורה בפורץ בערד

אריה שיף שירה למוות בפורץ ליד ביתו הורשע בהמתה בקלות דעת

על פי כתב האישום ירה בן ה-70 מנשקו האישי במוחמד אלאטראש, בזמן שפרץ לרכבו בערד כדי לגנוב אותו • העונש המקסימלי הוא 12 שנה, אבל הפרקליטות הסכימה לחתום על כך ששיף חשש שהכנופיה החמושה במוטות תיכנס אליו לקראוון שם ישן עם אישתו - מה שעשוי להקל עליו. נשיאת בית המשפט רומזת על עבודות שירות. בנו של שיף: "סה"כ יום שמח למשפחה"
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
05 ביולי 2021
15:36
עודכן ב 16:24

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (שני) את אריה שיף בהמתה בקלות דעת של מוחמד אלאטראש, ליד ביתו בערד. על פי כתב האישום, בשעת לילה בסוף חודש נובמבר, ירה שיף באלאטראש בזמן שפרץ לרכבו כדי לגנוב אותו. שיף ירה מנשקו האישי לאזור בו ישב הפורץ ברכב.

דקה אחר דקה: תיעוד הירי בפורץ

במסגרת הסדר הטיעון, הודה שיף בן ה-70 כי מעשיו לא היו דרושים באופן מיידי כדי להדוף את כניסת הפורצים לקרוואן שחנה מאחורי הרכב, שם ישן יחד עם אישתו. על אף שהעונש המקסימלי בעבירה שהורשע הוא 12 שנה, הפרקליטות הסכימה לחתום על כך ששיף חשש שהכנופיה החמושה במוטות אכן תיכנס אליו לקראוון - מה שעשוי להקל על העונש.

הטיעונים לעונש יובאו לביהמ"ש בספטמבר. עורכי דינו של שיף יבקשו שיוטלו עליו עבודות שירות. נשיאת בית המשפט רומזת לעונש זה, במידה ויימצא מתאים. על פי הפרופיל שלו, הסיכויים להתאמתו גבוהים. למרות ההרשעה, בן שיף, בנו של אריה, הגיב באופטימיות זהירה: "גם הפרקליטות וגם בית המשפט רוצים לשלוח את אבא שלי לבדיקה לגבי עבודות שירות. בסך הכל זה יום שמח למשפחה". 

שיף ירה למוות במוחמד אל אטראש בסוף נובמבר, ובינואר הואשם בהמתה בקלות דעת. הוא התנדב במשטרה בעברו במשך שנים רבות והחזיק אקדח ברישיון. בליל האירוע שהו שיף ואשתו בקרוואן שחנה מאחורי הרכב, אך היה מנותק ממנו. כמה שניות לאחר הגעתם של הפורצים, העירה אותו אשתו בעקבות רעש. שיף נטל את הנשק, שהיה מתחת לכרית, יצא מהקרוואן, צעד על המדרכה כשבעה מטרים, והתקרב אל הרכב תוך כדי שהוא צועק מספר פעמים "עצור". הנאשם הגיע בסמוך לדלת הנוסע הקדמית, הסתכל לתוך הרכב, כאשר אור תקרת הרכב דולק, וראה כי בתוך הרכב יושב המנוח בכיסא הנהג.

בהמשך, שיף צעד שני צעדים לאחור, הניף את נשקו ופתח את הנצרה כשהוא במרחק של כשלושה מטרים. במקביל, סגר הפורץ את דלת הנהג והרכב התחיל בדרדור קדימה בכביש מבלי שהוא מונע. בשלב זה צעד שיף צעד לפנים, הרים את ידו הימנית שאחזה בנשק וירה כדור אחד לעבר הרכב לאזור בו ישב המנוח.

עוד על פי כתב האישום, אל אטראש, תושב הפזורה הבדואית, היה חלק מחולייה של שלושה שמטרתה הייתה לפרוץ ולגנוב את רכבו של שיף. אלאטראש שבר את חלון הנהג של הרכב באמצעות מפתח צינורות ופרץ למכונית.