נמל התעופה בן גוריון, ארכיון

הקבינט שוקל לחייב גם מחוסנים בבידוד

ההגבלות שעליהן ממליצים במשרד הבריאות מתמקדות באוכלוסיית הילדים שלא חוסנה • השר הורוביץ: אין כוונה להמליץ הערב על הגבלת חתונות או אירועי תרבות • מחצות אובחנו 367 מאומתים, 38 חולים במצב קשה
כתבי כאן חדשות
06 ביולי 2021
17:13
עודכן ב 23:06

קבינט הקורונה דן הערב (שלישי) בהטלת הגבלות חדשות. בין ההגבלות נשקלת חובת בידוד למי שחוסן והיה במגע עם חולה מאומת. הדיון הערב ננעל ללא החלטות בשל ההצבעות במליאת הכנסת. נמסר כי דיון נוסף ייקבע בהקדם.

משרד הבריאות מבקש גם להטיל חובת בידוד על כל מי ששב מחוץ לארץ ועד לקבלת תוצאה שלילית של בדיקת הקורונה המחייבת בנמל התעופה. עוד דורש המשרד בדיקות מהירות בכניסה להתקהלויות של 100 ילדים ויותר, ובדיקות מהירות בכניסה למוסדות הגריאטריים.

כמו כן משרד הבריאות ידרוש חובת בדיקה שלישית למי ששב מחוץ לארץ ארבעה ימים לאחר בואו ארצה. משרד הבריאות יציג לקבינט הקורונה את הצעד הבא של ההגבלות - במקרה של אלף מאומתים ליום ומקדם הדבקה של יותר מ-1.2 יוחזרו מגבלת התקהלות, התו הירוק והתו הסגול.

עוד פורסם הערב כי מנתונים ראשונים של סקר סרולוגי שנעשה בקרב עובדי בריאות של קופות החולים, עולה כי רמת הנוגדנים גבוהה גם אחרי חצי שנה מרגע החיסון. הצוותים שהשתתפו בסקר חוסנו בדצמבר נבדקו לראשונה סמוך לחיסו, ובשבועות האחרונים החל השלב השני של הבדיקות הסרולוגיות, בו התגלה כי  כמעט באופן גורף נמצאו בגופם רמת נוגדנים של 700 ומעלה (בעוד הרף להיות מחוסן הוא 150).

אחת הקופות הגדולות עשתה גם סקר סרולוגי בקרב קשישים באחת מרשתות בתי האבות, בקרב קשישים מונשמים, מדוכאי חיסון וגם בקרבם התגלו רמות נוגדנים של 700 ומעלה. בנוסף, מסקר סרולוגי של המרכז לבקרת מחלות של משרד הבריאות שעקב אחר ילדים במשך שנה, עולה כי בקרב בני 12 עד 15 במשך שנה היו 32% חיוביים לקורונה.

נכון להיום, ברשימת המדינות שיש אליהן אזהרת מסע חמורה כלולות אורוגוואי, איחוד האמירויות, איי סיישל, אתיופיה, בוליביה, בלארוס, גוואטמלה, הונדורס, זמביה, נמיביה, פרגוואי, צ'ילה, קולומביה, קירגיסטאן ותוניסיה. המדינות המוגדרות ברמת סיכון מרבית הן: ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ורוסיה. רשימת המדינות צפויה להתעדכן ביום חמישי. מוקדם יותר הבהיר שר הבריאות ניצן הורוביץ כי "אין שום כוונה להמליץ על הגבלת חתונות או אירועי תרבות".

הבוקר פורסמו נתוני תחלואה בבתי האבות. יו"ר פרויקט "מגן אבות ואמהות", פרופסור נמרוד מימון, ציין כי הוא מוטרד מהעלייה במספר הנדבקים בנגיף ואמר כי הוא בודק אפשרות לחסן דיירים בפעם השלישית ולהגדיל את מספר הבדיקות לעשרת אלפים.

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, קטי דור ונוב ראובני