ח"כ מאיר יצחק הלוי

הניצחון מעל הכול? | הזווית

ח"כ הלוי הגיע למליאה שעתיים לאחר שקבר את אחותו, על אף שהוסכם להתקזז איתו - ואז החל קרב הגרסאות. בימים מתוחים אלו בכנסת אפילו אבל לא מונע הצבעה על חוק
הזווית
07 ביולי 2021
07:43

כשעתיים אחרי שקבר את אחותו, ח"כ מאיר יצחק הלוי מתקווה חדשה הגיע אמש למליאה - על אף שהליכוד הסכים להתקזז איתו. המהומה החלה וקרב הגרסאות לא פסק אפילו עד השעות הקטנות של הלילה בנאומים של חברי הכנסת בין ההצבעות. בקואליציה טענו: ראינו שהמקוזז עומד להצביע למרות הסיכום. באופוזיציה טוענים שמדובר בניסיון מצד הלוי להפר את הקיזוז כדי לנצח בהצבעה הדחוקה על חוק יסוד הכנסת. 

הדיווח שבאופוזיציה לא מוכנים להתקזז עם יצחק הלוי יצא כבר בשעות הצהריים. לפי הדיווח, גם בקשת הקואליציה שהקיזוז יהיה רק לזמן הלוויה, ולא לכל ימי השבעה, נדחתה על ידי הליכוד. 

מקרים דומים אירעו גם בעבר, בכנסות קודמות. בשנת 2018 נפטרה אשתו של חבר הכנסת דאז, יהודה גליק מהליכוד, ובאופוזיציה לא התקזזו איתו לקראת ההצבעה על חוק המרכולים. גם חברת הכנסת שרן השכל, שהייתה אז בליכוד, נאלצה להגיע עם אינפוזיה מבית החולים להצבעה כי האופוזיציה סירבה להתקזז איתה.

עוד לילה לבן

המקרה של ח"כ מאיר יצחק הלוי, הוא רק חלק משורת התנצחויות בין הקואליציה לאופוזיציה בשבועות האחרונים, אלה הובילו למספר לילות לבנים שהעבירו חברי הכנסת במליאה בהצבעות על חוקים שונים ובמאבקים שמשכו את הדיונים עד לשעות הקטנות של הלילה. במקביל, נרשמו בשבועות האחרונים עימותים רבים בין חברי הכנסת בוועדות ובמליאה. 

טרילילי טרללה | הזווית

את הלילה האחרון שוב בילו חברי הכנסת במליאה,  כשלבסוף רשמה הקואליציה ניצחון בהצבעה על חוק הפיצול שעבר הבוקר. החוק מאפשר לארבעה ח"כים לפרוש מסיעה גם אם אינם מהווים שליש ממנה, אחד מהנושאים שתקווה חדשה, מפלגתו של ח"כ יצחק הלוי, קידמה במגעים הקואליציוניים.

אז איפה עובר הגבול? חברי הכנסת לא רואים שהם מגזימים? הניצחון אולי חשוב, אבל האנושיות לא צריכה להירמס. כדאי שחברי הכנסת יתעשתו וייזכרו שלסטייק יש שני צדדים.