בדיקת קורונה
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

התחזית הקודרת של משרד הבריאות: 1,000 מאומתים ביום בתוך שבוע

במשרד הבריאות עובדים על תו ירוק מרוכך - לאור התנגדות קבינט הקורונה להחמיר את ההגבלות • שר הבריאות נגד המשטרה: אין אכיפה נגד חייבי בידוד
גילי כהן וקטי דור
07 ביולי 2021
20:43
עודכן ב 22:47

למרות העמדה הקשיחה של ראש הממשלה והשרים, שאומרים כי רק התחלואה הקשה היא מדד להגבלות, במשרד הבריאות מתעקשים היום (רביעי) שאם קצב ההדבקה הנוכחי יימשך, ובעוד עשרה ימים נגיע ל-1,000 נדבקים ביום בממוצע - המצב יחייב מגבלות נוספות. מאחר ובדיוני קבינט הקורונה הוחלט למנוע פגיעה בשגרת החיים - במשרד הבריאות עובדים על תו ירוק מרוכך, ובאמצעותו להגביל פעילויות מסויימות למחוסנים בלבד, להגביל התקהלויות של ילדים במבנים סגורים וצמצום התקהלויות.

עוד מבקשים במשרד הבריאות מבתי החולים שכול מאושפז חדש שנקלט יעבור בדיקת קורונה - על מנת למנוע פגיעה בצוותים. כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, משרד הבריאות הורה לבתי החולים לפתוח מחלקות קורונה וחדרי מיון ייעודיים. 

מוקדם יותר היום אמר ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש בתדרוך לעיתונאים כי "המצב שבו נגיע למגבלות עד כדי סגר - רחוק". 

ראש הממשלה נפתלי בנט ושרי קבינט הקורונה התנגדו היום לדרישת משרד הבריאות לבידוד של כל מחוסן שנחשף לחולה וטענו שבקשת משרד הבריאות דומה לדרישה שהציב בגל הראשון, וכי אנחנו לא שם. חברי הקבינט התנגדו למהלך בטענה כי יביא לפגיעה כלכלית אדירה. למרות זאת במשרד עדיין מבקשים לבחון את הנושא, ובעיקר בידוד להורים שילדיהם מאומתים - כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11.  

במהלך דיון הקבינט זעם שר הבריאות ניצן הורוביץ על המתרחש ואמר כי למשרדו אין שוטרים ופקחים על מנת לאכוף את הבידוד - בעיה שחוזרת ועולה בדיוני הקבינט.