-
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ביקורת וחשש מסטיגמה: בתי הספר המקצועיים עוברים למשרד הרווחה

יותר מעשרת אלפים תלמידים והמורים שלהם חוששים בעיקר מהתווית "ילדי רווחה". בכיר במשרד העבודה: "לא התקיים שום דיון על זה, במשרד הרווחה לא יודעים להתעסק בהכשרה"
לירן כוג'הינוף
08 ביולי 2021
07:55

בתי הספר המקצועיים עוברים למשרד הרווחה, כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. יותר מעשרת אלפים תלמידים והמורים שלהם חוששים בעיקר מהסטיגמה להפוך "לילדי רווחה". במשרד העבודה חוששים מאובדן רצף חינוכי ותעסוקתי, בכיר במשרד אמר לכאן חדשות: "לא התקיים שום דיון על זה. במשרד הרווחה לא יודעים להתעסק בהכשרה".

פקידי משרד העבודה נדהמו השבוע לגלות שהאגף להכשרה מקצועית במשרדם הולך להיפרד מהזרוע החינוכית שלו. לפי ההסכמים הקואלציוניים היה ברור שזרוע העבודה תעבור למשרד הכלכלה, אבל לאיש לא היה ברור שבתי הספר המקצועיים לא יעברו איתם אלא יעברו למשרד הרווחה.

"זו מכת מוות לבתי הספר המקצועיים", אמרו השבוע פקידים במשרד העבודה. בכיר במשרד סיפר כי בכלל לא התקיים דיון מקצועי בעניין ואיש לא חשב על ההשכלות. רוויטל אמיר, מנהלת תיכון אורט בית הערבה בירושלים: "ברגע שאנחנו נעבור להיות ילדי רווחה, זה ייפגע בביטחון העצמי. זו סטיגמה. אנחנו עושים עבודה מאוד קשה כדי לשמור על המקום הזה של הילדים שאומנם לא לומדים במשרד החינוך, אבל לומדים במשרד העבודה ששם מקנים להם מקצוע ותעסוקה לעתיד".