איתמר יצחקי

שביתת הפרקליטים: יוחרג הדיון על מאמן הכדורסל החשוד בביצוע עבירות מין בקטינים

בעקבות פניית המועצה לשלום הילד והדיווח בכאן חדשות הודיע ארגון הפרקיליטים כי יתייצבו לדיון בהארכת מעצרו של מאמן הכדורסל איתמר יצחק • הנהלת משרד המשפטים ביקשה מבית הדין לענייני עבודה להוציא צו מניעה לשביתה
ורד פלמן
08 ביולי 2021
08:59

בשל השביתה בפרקליטות, הודיעו היום (חמישי) הפרקליטים כי הם אינם מתייצבים גם לדיוני מעצר של נאשמים בעבירות מין בקטינים ובמועצה לשלום הילד התריעו על הסכנה בשחרור הנאשמים בשל המהלך. בין הדיונים שאליהם לא היו אמורים להתייצב הפרקליטים היה גם הדיון בבית המשפט המחוזי מרכז בהארכת מעצרו עד תום ההליכים של מאמן הכדורסל איתמר יצחקי, הנאשם בעבירות מין בקטינים. 

בעקבות פרסום הדבר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, הודיעו בארגון הפרקליטים, כחצי שעה לפני הדיון, כי בכוונתם להחריג אותו מרשימת הדיונים שאליהם לא יגיעו. להחלטה קדמה פנייה של המועצה לשלום הילד לפרקליט המדינה עמית איסמן כדי שיחריג את הדיון מהשביתה בשל הסכנה שתיגרם משחרור הפרקליטות. 

הנהלת משרד המשפטים ביקשה הבוקר מבית הדין האזורי לענייני עבודה להוציא צו שימנע את שביתת ארגון הפרקליטים ואת הפגיעה בתיקים שהמדינה צד להם. בפנייה טוענים נציבות שירות המדינה ומשרד המשפטים כי השביתה היא כוחנית, חסרת תקדים ותסב נזקים קשים למדינה, לפרקליטות ולציבור כולו. עוד נכתב כי רק אתמול בוטלו מאות דיונים בערכאות השונות, וכי נזקים כבדים נגרמים אף לנפגעי עבירה.

תגיות:
שביתה