אביתר בנאי
צילום: מרים אלסטר

אביתר בנאי: "עד הקורונה הייתי במנוסה"

ריאיון עם הזמר והיוצר בכאן רשת ב, לרגל צאת אלבומו השביעי: "במגפה הכריחו את כולנו לעמוד ולפגוש דברים שאנחנו נוטים לדלג עליהם מפחד או מקושי - האלבום הזה היה פרי של המפגשים הקרובים האלה"
רומי נוימרק ועמרי אסנהיים
09 ביולי 2021
12:53

הזמר והיוצר אביתר בנאי עצר היום (שישי) בדרך להקלטות לשיחה על אלבומו החדש "החיים מתחילים לנגן", עם רומי נוימרק ועמרי אסנהיים בכאן רשת ב. בנאי סיפר על שנת הקורונה כי "הרגשתי שמכניסים אותי לעצור, כמו שהכריחו את כולנו לעמוד ולפגוש דברים שאנחנו נוטים לדלג עליהם מפחד או מקושי". על האלבום אמר: "אני מרגיש שהאלבום הזה היה פרי של המפגשים הקרובים האלה". 

האזינו לריאיון עם אביתר בנאי בכאן רשת ב

עוד סיפר הזמר בריאיון כי "עד הקורונה הייתי במנוסה. בהתחלה של המגפה הייתי בהתעוררות של ניקיון מבפנים". בנאי נזכר בהופעות בבתים של אנשים בעת השתוללות המגפה: "היה בזה משהו אינטימי. מאיר (בנאי) היה אומר הרבה שהוא רוצה להופיע בבתים. המפגש על הבמה עם האורות, העשן והסאונד זה אחלה - אבל במפגש האנושי יש אנטימיות, ובהופעות חצר היו הרבה רגעים נפלאים". 

באלבום החדש שיתף בנאי את בני המשפחה: "יש את אמא שלי, אשתי והילדים מדברים לפני כל שיר. זה אלבום של בית, וזה שינוי חיובי מבחינתי כי הייתי בלופ עצמי. פה יצרתי מרחב של בית ומערכות יחסים קרובות".

בנאי סיפר על השיר "לא רואה אותי", שמתחיל בווטסאפ ששלח לו בנו יעקב: "הוא שלח לי הודעה ב-12 בלילה שהוא מפספס את הרכבת האחרונה. זה שיר על רחובות ירושלים, הבן שלי מסתובב בעיר, ואני אבא שלו צריך לבטוח שאלוהים נמצא ברחובות והבן שלי שמור ומוגן". 

"יפה כלבנה" | ההסכת "שיר אחד" על הסיפור מאחורי היצירה