צילום: אי-פי
ג'יהאן סאדאת

ג'יהאן סאדאת, רעייתו של נשיא מצרים לשעבר אנואר סאדאת, מתה בגיל 87

לשכת הנשיאות המצרית הספידה אותה וציינה כי היא היוותה מודל לאישה המצרית אחרי שתמכה בבעלה, נשיא מצרים המנוח, במצבים הקשים ביותר • נשיא מצרים, א-סיסי, החליט להעניק לה אות הוקרה מיוחד ולקרוא לציר אל-פרדוס בקהיר על שמה
רועי קייס
09 ביולי 2021
12:05

הגברת ג'יהאן סאדאת, רעייתו של נשיא מצרים לשעבר אנואר א-סאדאת, מתה היום (שישי) בגיל 87 כך על פי דיווחים בכלי תקשורת במצרים. לפי הדיווחים שהתה הגברת סאדאת מזה כחודש ביחידת טיפול נמרץ באחד המרכזים הרפואיים במדינה. 

(ג'יהאן עם בעלה וראש הממשלה מנחם בגין בביקור בישראל ב-1979, צילום: אי-פי)

לשכת הנשיאות המצרית הספידה אותה וציינה כי היא היוותה מודל לאישה המצרית אחרי שתמכה בבעלה, נשיא מצרים המנוח, במצבים הקשים ביותר. נשיא מצרים, א-סיסי, החליט להעניק לה אות הוקרה מיוחד ולקרוא לציר אל-פרדוס בקהיר על שמה.

ג'יהאן סאדאת היתה הגברת המצרית הראשונה היחידה שביקרה בישראל, יחד עם בעלה בשנת 1979. והייתה גם מיודדת עם אופירה נבון, רעייתו של הנשיא המנוח יצחק נבון.

בנם של אופירה ויצחק נבון, הנשיא החמישי,  ארז נבון סיפר לליאת רגב בכאן רשת ב על ג'יהאן כי "היא סימלה יותר מהכול את השלום עם מצרים". נבון הדגיש שהוא לא זוכר אותה באופן אישי אבל כן זכר את ההכנות לפני ביקור הזוג סאדאת בארץ: "אני זוכר את ההתרגשות וכל מה שליווה את הקשר הכל כך מיוחד בינה לבין אופירה, ואנואר ואבי - איזו מתנה לתת ומה לעשות". 

האזינו לריאיון עם ארז נבון

עוד אמר כי אימו, אופירה נבון וסאדאת לא היו רעיות במשרה מלאה. "הן היו נשים שרתמו את הזמן שלהן לעשייה לצורך הכלל". 

תגיות:
מצרים