חיסוני פייזר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרופ' חזי לוי: עובדים כדי להביא חיסונים נוספים באוגוסט

מנכ"ל משרד הבריאות היוצא אמר בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב כי בכוונת המשרד לחדש את חיסון בני הנוער, אם יגיע מלאי חדש בחודש הבא. בנוגע למתן מנת חיסון שלישית בישראל אמר: "אנחנו עדיין לא שם, אולי לקראת סוף השנה"
יומן השבוע
10 ביולי 2021
12:01

מנכ"ל משרד הבריאות היוצא פרופ' חזי לוי אמר הבוקר (שבת) כי ייתכן ומשלוח נוסף של חיסונים יגיע באוגוסט, זאת לאחר שתוקפו של מלאי החיסונים הנוכחי צפוי לפוג מחר. בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב אמר לוי, שזהו יומו האחרון בתפקיד, כי בממשלה עובדים בכדי להבטיח מלאי נוסף של חיסונים בחודש הבא כדי שחיסון בני הנוער יוכל להימשך.

בנוגע לחיסון בני הנוער בישראל, אמר כי למרות שלא הגיעו ליעד של 50% מחוסנים בקבוצת הגיל הזו, עדיין קיימת שביעות רצון במשרד הבריאות בנוגע לשיעור המתחסנים: "אם התחלנו את האירוע שהילדים מגיל 10-19 הם ב-23%, היום הם ב-40% חיסון. לא מה שרצינו אבל זה הרבה. מאמין שנוכל להמשיך את החיסון הזה כשנחדש את המלאי". 

לוי התייחס בנוסף לכוונת חברת התרופות פייזר לבקש אישור חירום למתן מנת חיסון שלישית, ולהיתכנות של מהלך דומה בישראל: "אנחנו עדיין לא שם, גם לא שאר הארצות בעולם". עם זאת אמר לוי כי הוא סבור שלפחות חלק מהמחוסנים יקבלו מנת חיסון שלישית לקראת סוף השנה, כמו אוכלוסייה בקבוצת סיכון ואוכלוסיית הקשישים. 

לוי סבר כי הממשלה נוקטת הפעם באסטרטגיה שונה בהתמודדותה עם התפרצות הקורונה המחודשת: "יש פה ניסיון להכיל את האירוע בצורה שונה. לא על ידי גזירות ודברים שיקשו על הציבור בהיבט הכלכלי והנפשי". בהמשך אמר, כי במשרד הבריאות ובממשלה מנסים להתמקד במוקדי תחלואה גבוהים, מקומות בהם יש פחות מחוסנים ומקומות בהם יש ילדים, כדי לא לפגוע בכלל הציבור.