הפסקת חשמל בטהראן
צילום: רויטרס

אחרי מתקפת הסייבר: באיראן מדווחים על אתר ממשלתי שקרס

שר התקשורת האיראני הזהיר מפני מתקפות סייבר באמצעות כופר. הלילה התפוצץ חפץ בלתי מזוהה בפארק בצפון טהראן. לא דווח על נפגעים באירוע או על נזק יוצא דופן. ברקע - הפגנות נגד משמרות המהפכה באירופה
איתמר מרגלית
10 ביולי 2021
17:29
עודכן ב 18:04

לאחר מתקפת הסייבר אתמול, סוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א דיווחה היום (שבת) כי אתר האינטרנט של משרד התחבורה והעיור של איראן קרס. שר התקשורת האיראני מוחמד-ג'וואד עזרי ג'הרומי הזהיר מפני מתקפות סייבר באמצעות כופר. 

הלילה התפוצץ חפץ בלתי מזוהה בפארק בצפון טהראן. לא דווח על נפגעים באירוע או על נזק יוצא דופן. כוחות כיבוי רבים הגיעו לזירת האירוע, ובתיעוד מהמקום נראית אש גדולה שפרצה בזירה. קודם לכן דווח על שיבושים קשים בתנועת הרכבות במדינה בגלל מתקפת סייבר. בנוסף, פרטי הקשר של המנהיג העליון עלי ח'מינאי פורסמו כמספר לבירור התקלה.

ברקע מתקפת הסייבר והפיצוץ, באירופה התקיימו היום הפגנות של אנשי אופוזיציה איראנית נגד שלטון האייתוללות. המפגינים דרשו להחליף את משמרות המהפכה במשטר דמוקרטי. במחאות השתתפו אלפים.

בתוך כך, בישראל סבורים כי גורמים איראניים הם שהשאירו שלשום מזוודה חשודה בנמל התעופה של בריסל, בניסיון לבדוק את סידורי האבטחה לקראת פיגוע טרור אפשרי נגד ישראלים. כך דווח אמש בתוכנית "השבוע". לאחרונה זיהתה מערכת הביטחון של ישראל עליית מדרגה בניסיונות האיראניים לבצע פיגועים נגד תיירים ישראלים בחוץ לארץ.