אוהדים בכניסה לוומבלי, ביום חמישי
צילום: אי-פי

אפצ'י אחד באצטדיון עלול לסבך את אירופה | הזווית

חגיגות הדבקה? אם אנגליה תנצח מול הנבחרת האיטלקית - מול הזן ההודי היא כנראה תפסיד, ובגדול
מערכת כאן חדשות
11 ביולי 2021
07:22

קורונה? זן הודי? בלונדון חושבים ומדברים רק על דבר אחד - גמר ראשון בטורניר גדול מאז 1966. 60 אלף אוהדים ימלאו הערב (ראשון) את היציעים באצטדיון וומבלי. אפילו המלכה אליזבת', בת ה-95, שלחה מכתב למאמן הנבחרת האנגלית גארת' סאות'גייט ובירכה על העפלת הנבחרת לגמר היורו, איחלה הצלחה במשחק מול איטליה והביעה תקווה שההיסטוריה תזכור את "הרוח, המחויבות והגאווה" שהביאו שחקני אנגליה בטורניר.

אבל עם 35 אלף נדבקים בקורונה מדי יום בבריטניה (הנתון הגבוה מאז ינואר), לא ברור איך היא מרשה לעצמה את כל החגיגה הזו. כבר שבוע מתים בממלכה לפחות 30 חולי קורונה מדי יום - נתון שלא נראה מאז חודש אפריל. בשבוע החולף הזהיר שר הבריאות החדש בממלכה, סאג'יד ג'אוויד, כי נתוני התחלואה עלולים להאמיר ל-100 אלף נדבקים ביום.

האוהדים מחוסנים ועושים לעצמם בדיקות, אתם אומרים? כנראה שזה לא ממש עוזר. יותר מ-2,000 סקוטים נדבקו בקורונה בשל המשחק בין אנגליה לסקוטלנד בוומבלי ב-18 ביוני. כ-400 מהנדבקים נכחו באצטדיון בזמן המשחק, וכשני שליש מהם נסעו ללונדון באותו יום. חלק מהנדבקים שהו גם במשחקים אחרים של נבחרת סקוטלנד ובמתחמי האוהדים כשנבחרתם השתתפה בשלב הבתים.

מנהיגי האיחוד האירופי רצו להזיז את הגמר של יורו 2020 מלונדון, מוכת הקורונה. לא רק שזה לא קרה, מספר האוהדים בגמר אפילו הוגדל. איפה הממשלה בכל הסיפור הזה? שבוע אחרי הגמר, ראש הממשלה בוריס ג'ונסון, שכבר הגיע לסף מוות בגלל הנגיף, מתכנן לפתוח את המדינה ולהסיר את כל ההגבלות.

אז אתמול משטרת לונדון קראה לאוהדים האנגלים לא להגיע לעיר ולהתקהל אם אין להם כרטיסים לגמר. אבל אם אנגליה תנצח - יהיה קשה מאוד לעצור את חגיגות ההדבקה ההמוניות ברחבי המדינה על זכייה ראשונה אי פעם ביורו. כך שנראה שלפחות מבחינה בריאותית, כדאי לאנגלים דווקא להפסיד. בכל זאת, המלכה בקבוצת סיכון.