הפסקת חשמל בטהראן בעקבות מתקפת סייבר
צילום: רויטרס

בכיר בטהראן: "המוסד מאיים על ביטחון איראן"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון בפרלמנט האיראני עד לפני שנה וחצי אמר בריאיון לכלי תקשורת פרסי כי "לא הוקדשה לאיום הזה מחשבה מספקת"
מואב ורדי
11 ביולי 2021
18:00

יו"ר ועדת החוץ והביטחון בפרלמנט האיראני לשעבר, השמתוללה פלאחת פישה, אמר היום (ראשון) כי "המוסד הוא איום עבור המודיעין והביטחון של איראן". בריאיון שהעניק לאתר חדשות בפרסית הוא ביקר את יחס השלטונות לאיום וקבע כי "כל הפעולות נגד איראן מבוצעות על ידי המוסד, כך שמדובר בעניין משמעותי, אולם עד כה לא הוקדשה לאיום הזה מחשבה מספקת".


פלאחת פישה | צילום: ICANA

לדבריו של פלאחת פישה, ששימש בתפקיד עד לפני שנה וחצי, "יש כפילות בניהול ובאחריות על ענייני המודיעין באיראן, כפילות שפוגעת באינטרסים הביטחוניים של איראן, כאשר חלק גדול מהיכולות המודיעיניות והמבצעיות משמשות לצורך ענייני פנים, במקום לטובת התמודדות עם איומים חיצוניים".

ביום שישי האחרון פגעה במערכות באיראן מתקפת סייבר, ששיבשה את אספקת החשמל, וחפץ בלתי מזוהה התפוצץ בפארק בצפון טהראן. אתר האינטרנט של משרד התחבורה והעיור של איראן קרס, מה שגרם לשיבושים קשים בתנועת הרכבות במדינה. שר התקשורת האיראני מוחמד-ג'וואד עזרי ג'הרומי הזהיר מפני מתקפות סייבר באמצעות כופר, ופרטי הקשר של המנהיג העליון עלי ח'מינאי פורסמו כמספר לבירור התקלה.