-
צילום: פלאש 90

פרופ' אש: בדיקות קורונה שליליות נספרו פעמיים

פרופ' אש: עדיין אין הסכמות על חיסון שלישי • מחוסנת בת 85 נפטרה מקורונה - 4 ימים אחרי בעלה: תושבת הקריות שסבלה ממחלות רקע מתה במחלקת הקורונה ברמב"ם. בעלה בן ה-86 נפטר ארבעה ימים לפניה באותה מחלקה • 423 מאומתים אתמול, 47 חולים במצב קשה
נוב ראובני
12 ביולי 2021
08:36
עודכן ב 16:40

חדשות הערב מכאן 11

ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש אמר היום בתדריך לתקשורת שבשל תקלה שנוצרה בקרב חברת הדגימות בנתב"ג, נופח מספר בדיקות הקורונה שפורסם מדי יום בדשבורד של משרד הבריאות. "אנחנו איתרנו את מקור התקלה ופעלנו לתיקון התקלה על ידי הסרת הבדיקות הכפולות והחל ממחר התיקון הזה יופיע", אמר אש.

בנוסף, ממונה הקורונה אמר שאין כוונה להטיל מגבלות נוספות כרגע: "אנחנו ממשיכים על פי מה שהוחלט בקבינט כבלימה רכה, לנסות לצמצם את התחלואה בכל האמצעים שיש לנו אבל ללא מגבלות".

בתוך כך, תושבת הקריות בת 85 מתה היום במחלקת הקורונה בבית החולים רמב"ם בחיפה. היא הייתה מחוסנת וסבלה ממחלות רקע. האישה נפטרה ארבעה ימים לאחר ששכלה את בעלה בן ה-86, שנפטר גם הוא במחלקה. 

בתוך כך, משרד הבריאות הנחה היום את קופות החולים על מתן מנה שלישית למדוכאי חיסון. על פי התוויית המשרד, ההמלצה היא לתת את מנת הדחף שמונה שבועות לאחר מתן המנה השנייה. עם זאת צוין כי אין גבול עליון למתן המנה השלישית לאחר מתן המנה השנייה. עוד נכתב כי מומלץ לבצע בדיקות נוגדנים החל משבועיים לאחר מתן המנה השלישית, וכי בכל מקרה לא ניתן לחסן במנה רביעית גם אם מספר הנוגדנים לא עולה.

קודם לכם ערכו שר הביטחון בני גנץ ושר הבריאות ניצן הורוביץ סיור באוהל הבדיקות החדש בנמל התעופה בן גוריון. בביקורם במתחם שהוקם בימים האחרונים, אמרו השרים כי המטרה היא לסתום את הפרצה, כך שכל נכנס לישראל יעבור בדיקה ויקבל תשובה תוך יממה. "זה ילווה אותנו לעוד הרבה זמן ואנחנו צריכים שתהיה לנו היכולת לשלוט בשערי הכניסה והיציאה ושתהיה לנו היכולת להגיב מהר", אמר שר הבריאות. אוהל הבדיקות יכול להכיל עד אלף נבדקים בשעה. עם הפעלתו ניתן יהיה להגיע ל-45 אלף נבדקים ביממה.

הבוקר עדכן משרד הבריאות כי אתמול התגלו 423 נדבקים חדשים בקורונה, מתוך כ-59 אלף בדיקות. מדובר בעלייה קלה בשיעור החיוביים שעומד על 0.8%. מספרם של החולים במצב קשה עומד על 47.

פרופ' אש: אם תימשך מגמת העלייה - יהיו הגבלות על חתונות בעוד 

מנכ"ל משרד הבריאות הנכנס, פרופ' נחמן אש, אמר הבוקר כי לא יוטלו הגבלות חדשות כל עוד שיעור החולים שמצבם קשה יהיה נמוך. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב הבהיר אש עם זאת, כי אם תימשך מגמת העלייה בתחלואה יוטלו בעוד כחודשיים הגבלות על חתונות ואירועים אחרים שיש בהם סכנת הדבקה גדולה. "יש עלייה בתחלואה, אנחנו מסתכלים על זה בדאגה. אני מקווה שנצליח לעשות את כל הצעדים כדי שלא נגיע למצב שיהיו הגבלות נוספות", אמר.

האזינו לריאיון עם מנכ"ל משרד הבריאות החדש, פרופ' נחמן אש

באשר למתן מנת חיסון שלישית למדוכאי חיסון, אמר פרופ' אש כי המהלך יתחיל בימים הקרובים, "מקווה שאפילו היום". מנכ"ל משרד הבריאות הדגיש כי מתן מנת החיסות יתבצע אך ורק בהתאם להמלצת הרופא האישי. הוא הוסיף כי בימים הקרובים תתקבל החלטה אם לחסן במנה שלישית מבוגרים מגיל 65. בעניין חיסון ילדים בני פחות מ-12, אמר אש כי ההמלצה היא לחסן רק במקרים חריגים של ילדים בסיכון גבוה.

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי רוב חברי הצוות לטיפול במגיפות תומכים במתן חיסון מפני קורונה לילדים בני פחות מ-12 שסובלים ממחלות רקע קשות. כמו כן הם תומכים במתן חיסון שלישי לקשישים. המלצות הצוות יועברו למשרד הבריאות.