אוהדים איטלקים חוגגים ברומא לצד אוהדים אנגלים מאוכ
צילום: אי-פי

"יש משהו קסום באוויר": החגיגות ברומא והדמעות של לונדון

אחרי שנת קורונה קשה, בכל רחבי איטליה יצאו לרחובות כדי לחגוג את הזכייה ביורו • הקפטן הוותיק ג'ורג'ו קיאלני: "אנחנו ראויים לזה, כל איטליה ראויה" • האנגלים נותרו שבורי לב: "היגון גדול"
מערכת כאן חדשות
12 ביולי 2021
08:45

יורו 2020: באיטליה חגגו כל הלילה את הזכייה הדרמטית באליפות אירופה אמש (ראשון) על חשבונם של האנגלים שבורי הלב. בכל רחבי ארץ המגף יצאו האיטלקים לרחובות כדי ליהנות מהנחת שסיפק להם הכדורגל, אחרי שנת הקורונה הקשה שהמדינה חוותה.

"אירופה שלנו", הכריזה הבוקר כותרת העיתון האיטלקי "לה רפובליקה". את תחושות האופוריה בנבחרת האיטלקית היטיב לתאר הקפטן הוותיק ג'ורג'ו קיאלני, שזכה להניף את הגביע אתמול בגיל 36. "הרגשנו שיש משהו קסום באוויר", אמר קיאלני. "אנחנו ראויים לזה, כל איטליה ראויה לזה".

View this post on Instagram

A post shared by כאן חדשות (@kan_news)

בלם הנבחרת לא שכח לפרגן לחברו לקבוצה - השוער ג'יאנלואיג'י דונארומה, שהדף אתמול את הפנדל המכריע, ואף עוטר בתואר שחקן הטורניר. "אני בר מזל, כי שיחקתי עם ג'יג'י בופון", אמר קיאלני כשהוא מתייחס לשוער העבר האגדי של הנבחרת האיטלקית, ג'יאנלואיג'י בופון, "ועכשיו אני משחק עם ג'יג'י דונארומה. וזה אותו הדבר!".

צילום: רויטרס

מנגד, האנגלים נותרו שבורי לב ומלאי תוגה אחרי שהיו בטוחים אתמול כי סוף סוף "הכדורגל חוזר הביתה", אך סיימו את הערב הדרמטי פעם נוספת ללא תואר. ואם ההפסד בגמר לבדו לא מספיק, זה היה צריך להיות בפנדלים - עקב האכילס של האנגלים בטורנירים גדולים.

אחרי ההפסד צייץ הנסיך וויליאם בממלכתיות ראויה: "קורע לב. מזל טוב לנבחרת איטליה על ניצחון נהדר. נבחרת אנגליה, הגעתם רחוק, לצערי הפעם זה לא היה היום שלנו. כולכם יכולים להרים את הראש - יגיעו עוד נצחונות".

כותרות העיתונים בממלכה תיארו טוב יותר את הכאב הגדול בליבם של האוהדים האנגלים: "דמעות לגיבורים", נכתב באינדיפנדט; "היגון האולטימטיבי... שוב שברון לב בפנדלים", זעק הדיילי טלגרף; בסאן ניסו להרים קצת את הראש, עם הכותרת - "גאווה של אריות". בכל העיתונים כיכבה התמונה של מאמן נבחרת אנגליה גרת' סאות'גייט (שמכיר מקרוב את התחושה של להחמיץ פנדל מכריע מימיו כשחקן ביורו 96'), כשהוא מחבק את בקאיו סאקה המתייפח.

התמונה שהאנגלים יקחו מהיורו. שער העיתון הדיילי טלגרף בבוקר שאחרי הגמר

שלושת השחקנים  האנגלים שהחמיצו אמש בדו-קרב הפנדלים – מרכוס ראשפורד, ג'יידון סאנצ'ו ובקאיו סאקה - ספגו נאצות וקללות גזעניות ברשתות החברתיות בתום המשחק. ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר: "את נבחרת אנגליה יש להלל ולשבח כגיבורים, ולא להטיח בהם נאצות גזעניות".