-

החשד להתעללות בפעוטות בראש העין: לגננת נסגר גן קודם שניהלה - בשל חשדות דומים

פרסום ראשון: פאני דיין, שנחקרה בחשד להתעללות בילדי הגן, ניהלה עד 2019 גן ילדים אחר - שהוצא לו צו סגירה בשל טענות על אלימות מצידה. את הגן הנוכחי שהיא מנהלת, רשמה דיין על שם אנשים אחרים
הדס גרינברג
12 ביולי 2021
22:00

היסטוריה של חשדות: גננת החשודה בהתעללות בפעוטות ניהלה בעבר גן שהוצא נגדו צו סגירה – בשל חשד אחר להתעללות. כך פורסם לראשונה בחדשות הערב (שני) בכאן 11. פאני דיין, מנהלת הגן בראש העין שנחקרה בחשד להתעללות בילדי הגן, קיבלה צו סגירה ממשרד הרווחה לגן שהיה בבעלותה ב-2019.

בצו הסגירה מ-2019 נכתב: "מתיעוד שנקלט במצלמות עולים מעשי פגיעה ויחס לא הולם, גרימת נזק לקטינים חסרי ישע. התנהלותך והתנהלות צוותך מסכנים את שלומם של הפעוטות". דיין המשיכה לעסוק כגננת והגן הנוכחי, גם הוא בראש העין, נרשם בבעלות שני אנשים אחרים. משיחות עימם היום לבירור העסקתה אחד ניתק לנו בפנים השני טען שאין להם קשר אליה.

מעורכת הדין של פאני דיין נמסר בתגובה: "מרשתנו משתפת פעולה באופן מלא עם החוקרים, עומדת על חפותה המלאה, וטענותיה תתבררנה במסגרת החקירה. באשר לטענות לגבי הגן הקודם שבו עבדה - הרי שמרשתנו מעולם לא נחקרה בתיק זה ולא הוגש נגדה כתב אישום".

בשבוע שעבר הורים לילדים בפעוטון הגישו תלונה במשטרה על חשד לפגיעה בילדיהם על ידי צוות הגן. בשורה של תיעודים מהפעוטון, נראות הגננות החשודות דוחפות את הפעוטות ומושכות אותם באוזניים ובידיים בכוח. המשטרה פתחה בחקירה.