אורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו, הישאם א-סייד

דיווח: התפתחויות חיוביות במגעים לחילופי שבויים עם חמאס

העיתון אל-אחבאר בלבנון דיווח כי בשלב הראשון חמאס ימסור מידע על אודות מצב הנעדרים וגופות החיילים ובתמורה תשחרר ישראל אסירות ביטחוניות. בארגון הכחישו
גל ברגר
13 ביולי 2021
09:56

העיתון הלבנוני, אל-אחבאר, מדווח הבוקר (שלישי) כי ישנן התפתחויות חיוביות במגעים העקיפים בין ישראל לחמאס לעסקת חילופי שבויים, ומתקרב הרגע שבו ייצא אל הפועל השלב הראשון שבו חמאס ימסור מידע על אודות מצב הנעדרים וגופות החיילים ובתמורה תשחרר ישראל אסירות ביטחוניות. לדיווח אין אישור ממקור אחר. בשבועיים האחרונים אמרו בכירים בחמאס בפומבי כי לא חלה כל התקדמות בסוגיית הגופות והנעדרים.

דובר חמאס בעזה, חאזם קאסם, התייחס בביטול לדיווח ואמר כי ממשלת ישראל לא מוכנה לשלם את המחיר שהארגונים בעזה דורשים, וכי הממשלה החדשה בישראל זקוקה לזמן, ועדיין לא סיפקה שום דבר שהארגונים יכולים להסכים לו. 

בד בבד, השליח הקטרי לעזה, מוחמד אל-עימאדי, אומר היום כי ארצו מעוניינת להכניס לעזה סיוע הומניטרי מהר ככל האפשר ועושה מאמצים גדולים מול כל הגורמים כדי למנוע חידוש של ההסלמה ולייצב את הפסקת האש. הוא אמר את הדברים בתום פגישה בעזה עם מנהיג חמאס ברצועה, יחיא סינוואר. סינוואר אמר לאחר הפגישה כי הארגונים הפלסטיניים מעוניינים בהקלות ובפתיחת המעברים לרצועה.
לפי העיתון אל-אחבאר, השליח הקטרי דן עם בכירי חמאס במנגנון החדש להכנסת הכסף הקטרי וקיבל לידיו רשימת מוטבים מחמאס, נוסף על רשימת משפחות נזקקות בעזה, שישראל סירבה בעבר לכלול אותם בין מקבלי המענק הקטרי. על פי דיווחים בתקשורת הערבית, משלחת מצרית אמורה לבוא השבוע לעזה לדון בייצוב הפסקת האש.