מיכה, היום
צילום: דוברות הפועל באר שבע

חתימה - והתנצלות: דור מיכה הצטרף להפועל באר שבע

השחקן שנופה ממכבי תל אביב בעקבות חלקו בפרשת הכדורגלנים והקטינות, הוצג בקבוצתו החדשה והתנצל על מעשיו: "לוקח אחריות מלאה, מתנצל בפני כל מי שנפגע ומבין ששגיתי בקבלת ההחלטות"
יואב בורוביץ'
13 ביולי 2021
13:31

חוזר לשחק בישראל: הפועל באר שבע הודיעה היום רשמית על צירופו של דור מיכה לשורות הקבוצה. מיכה, שהיה אחד מכוכבי מכבי תל אביב, נופה מקבוצת נעוריו בעקבות פרשת הכדורגלנים והקטינות, במסגרתה נחדשו הוא וחברו לקבוצה עומר אצילי שקיימו יחסי מין עם נערות בנות 15

להודעה על הצטרפותו של מיכה לבאר שבע התלוותה הודעה מטעם השחקן, בה הוא התנצל על חלקו בפרשה. "אין יום שאני לא מצטער על חלקי בה. אין ספק שכספורטאי מוכר, נדרש ממני להוות מודל לחיקוי עבור צעירים רבים ואני מצטער מעומק ליבי שאכזבתי אותם. למרות שהתיק נסגר מחוסר אשמה, אני לוקח אחריות מלאה, מתנצל בפני כל מי שנפגע ומבין ששגיתי בקבלת ההחלטות", כתב. 

נשיאת הפועל באר שבע, אלונה ברקת, התייחסה גם כן לעברו של מיכה. "לאחר התנצלות כנה וחרטה עמוקה שדור הביע באוזניי וגם בפומבי, אני רוצה לברך אותו על הצטרפותו למשפחת הפועל באר שבע. נאמר כבר שלטעות זה אנושי ולסלוח זה אלוקי. אל לנו לשפוט לעד אדם שמודה שטעה ומתנצל, לכולנו מגיעה הזדמנות שנייה". 

בחודש יוני 2020 התלוננו שתי נערות תושבות הדרום במשטרה על מיכה ואצילי. הנערות, תלמידות כיתה י', סיפרו ששני הכדורגלנים החליפו איתן מספרי טלפון, הזמינו להן מונית ופגשו אותן בביתו של אחד מהם, שם קיימו יחסי מין. בחקירתם, הציגו מיכה ואצילי צילום של תעודות זהות מזוייפות שנשלחו אליהן, ובהן נכתב שהבנות בגיל 18. 

בחודש ספטמבר הודיעה הפרקליטות על סגירת התיק נגד מיכה ואצילי מחוסר אשמה. אולם כבר קודם לכן הודיעה מכבי תל אביב שתנפה את השחקנים משורותיה. אצילי ומיכה עברו לשחק בעונה הקודמת בקפריסין. בינואר הצטרף אצילי למכבי חיפה, והיום גם מיכה חזר לשחק בליגת העל.