POND

בחירות העורכים - כאן 88 | 13.7.2021

עדכון אחרון - 13.7.2021
מערכת כאן
14 ביולי 2021
12:29

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

דניאל נץ - The Queen Is Naked

The Queen Is Naked הוא הסינגל השני מתוך EP הבכורה של דניאל נץ, יוצרת וזמרת בת 27. דרך השיר, נץ מתארת דיאלוג פנימי חסר מנוח, אפילו מתיש, בין הרצון להיות מישהי בעולם, לתפוס את המקום שלה ולהשמיע את קולה - לבין הפחד מפני החשיפה שכרוכה בצעד כזה; בין הצורך בקרבה אנושית שבה אפשר סוף סוף להיות ה-"אני" האמיתית, לבין החשש שה-"אני" אולי תאכזב. הטקסט האישי כל כך והבנייה של השיר יוצרים ביחד אווירה פראית מצד אחד, ופגיעה ועדינה מהצד השני. יוגי (יוגב גלוסמן) אחראי על ההפקה המהפנטת של השיר  ושל ה-EP כולו, שייקרא It's All In Your Mind ויצא בקרוב.

רועי פרייליך - אוהבים

כבר יותר משנה שרועי פרייליך לא שחרר שיר חדש ובעצם ישב על חומרים שהצטברו אצלו. מאז - קורונה, סגרים, בלאגן, וכעת, כשנראה שהשפיות נמצאת באופק הוא משחרר סינגל חדש. “אוהבים” הופק, כהרגלו של פרייליך, על ידי אביחי טוכמן, מלווה בחצוצרה מלטפת של ספי ציזלינג ועוסק בבסיסו בזוג (איך לא) אוהבים, שנמצאים בקשר מטריף חושים בלי לשים לב שמתחת לפני השטח לא הכל ורוד. במקרה שלהם, “צרות צרורות אין נעלמות, הן רק פרוסות לתשלומים”.

Kings of Convenience Feat. Feist - Catholic Country

לחובבי Kings of Convenience, שמונה עשר ביוני היה יום מצוין. אחרי 12 שנה שבהן הצמד לא הוציא מוזיקה חדשה - שוחרר האלבום Peace or Love. אחרי שמחליפים לפיג'מה, מכינים קפה ושמים אוזניות, אפשר להתמסר לנוסחה המנצחת של מלכי הנוחות: פריטות קצובות על גיטרות אקוסטיות, הפקה יחפה והקולות המנחמים של הצמד הנורבגי. החיוך שמלווה את האלבום הזה הולך ומתרחב ככל שנכנסים לתוכו, אבל הוא מגיע לשיאו בשיר Catholic Country, שבו מתארחת אחת השותפות הקבועות ליצירה שלהם - Feist. אשת הפולק הקנדית שבעצמה אחראית על מספר להיטים (The Limit to Your Love, 1234 ו-You and I עם ווילקו) היא השילוב הוותיק והמדויק למנעד הקולות והאווירה שמייצר הצמד. זו לא הפעם הראשונה שפ'ייסט מתארחת באלבום של KOC, זכור לטובה השיר הנפלא Know How מ-2004, אבל טוב לדעת שיש דברים שלא משתנים, וגם במקרה הנוכחי התוצאה היא שיר אהבה עדין ומלא בקסם נאיבי.

Pond - Toast

אחרי יותר מעשור של פעילות מוזיקלית פורה, אפשר להפסיק להתייחס ל- Pond בתור האחות הצעירה והמוזרה של Tame Impala. שתי הלהקות האלו מפרת', אוסטרליה, חולקות לא רק אהבה לסאונד פסיכדלי ולחנים מהורהרים משנות ה-60, אלא גם מורכבות בערך מאותם האנשים. ככה למשל, חלק מחברי פונד מנגנים בהופעות של Tame ואילו סולנה, קווין פארקר, מאייש בתמורה את עמדת המפיק באלבומים של פונד. בקרוב תוציא הלהקה את אלבומה התשיעי, שעונה לשם המפתיע - 9, ויהיה הראשון שהלהקה מפיקה בעצמה. הסינגל השלישי מתוכו, Toast, נשמע אולי חולמני ורגוע, אך הוא למעשה שיר פוליטי ועוקצני. המילים שלו, הסביר הסולן והכותב ניק אלברוק, מכוונות לפוליטיקאים ולעשירי העולם, אשר משחיתים ומזהמים אותו בעודם משיקים כוסות ונהנים מהחיים. בהתייחסות אירונית למושאיו של השיר, פונד מתגאים שהם יצרו את הקליפ הביתי ל-Toast בעלות של 300$ בלבד. אם תהיתם, העלות הזו מתנקזת כולה למחירם של ארבעת בקבוקי השמפניה שהלהקה שתתה בזמן הצילומים. לחיים!


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים