מאסי עלינג'אד
צילום: רויטרס

4 איראנים הואשמו בניסיון לחטוף עיתונאית אמריקנית

הנאשמים: סוכני מודיעין או סוכנים חשאיים של איראן • מאסי עלינג'אד היא מהגרת איראנית שגרה בברוקלין וידועה בביקורת שלה על הפרת זכויות האדם במולדתה. אחרי ניסיון חטיפתה פרסמה כי היא עובדת עם ה-FBI. לפני שנה התריעה: המשטר האיראני מתכוון לחטוף אותי
נתן גוטמן ואיתמר מרגלית
14 ביולי 2021
07:55

בבית משפט פדרלי בניו יורק הואשמו הלילה (רביעי) ארבעה אזרחים איראנים בקשירת קשר לחטוף את העיתונאית והסופרת האמריקנית, מאסי עלינג'אד. מדובר במהגרת מאיראן המתגוררת בברוקלין, שידועה בביקורת שלה על הפרת זכויות האדם במולדתה.

ארבעת הנאשמים הם סוכני מודיעין או סוכנים חשאיים של איראן. העיתונאית פרסמה בעבר מאמרים שמתחו ביקורת על הפרות זכויות האדם על ידי המשטר האיראני, ובשנה שעברה אף כתבה כי המשטר מתכוון לחטוף אותה.

שמה של עלינג׳אד לא הוזכר בכתב האישום, אולם היא אישרה בריאיון לניו יורק טיימס כי אכן היא זו שהיתה מטרתם של אנשי המודיעין האיראנים. שלשום אישרו בארה"ב ובאיראן כי מתנהלים מגעים עקיפים לביצוע עסקת חילופי אסירים בין המדינות.

לאחר שנודע לה שהמשטר האיראני מנסה לחטוף אותה, העיתונאית האמריקנית-איראנית סיפרה כי היא עובדת יחד עם ה-FBI. עוד פרסמה כי בשלב מסויים ביקשו ממנה אנשי סוכנות הריגול לפרסם ממקום מבטחים סרטון בשידור ישיר דרך האינסטגרם, כדי לראות אם האיראנים שתכננו לחטוף אותה מסוגלים לעלות על עקבותיה.