מרקל
צילום: אי-פי

לפני הפרישה: קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל תבקר בישראל בחודש הבא

אחרי שלוש שנים שבהן לא ביקרה בישראל אישרה מרקל שתפגוש בחודש הבא את בנט והרצוג • הנשיא הרצוג בפתיחת שגרירות איחוד האמירויות בת"א: "צעד חשוב למזרח התיכון" • שגריר האמירויות בישראל מוחמד אל חאג'ה: "שלום עליכם. השגרירות הזו תשמש כבסיס לבניית השותפות בינינו"
אנטוניה ימין וגילי כהן
14 ביולי 2021
09:02
עודכן ב 15:22

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל תבקר בישראל אחרי שלוש שנים. מרקל אישרה אמש שבכוונתה להגיע לביקור פרידה בארץ בחודש אוגוסט. במהלך הביקור צפויה הקנצלרית לפגוש את ראש הממשלה נפתלי בנט ואת הנשיא יצחק הרצוג.

מרקל מקיימת לאחרונה סדרת נסיעות פרידה, היום (רביעי) היא ממריאה לוושינגטון ולפני שבועיים ביקרה בבריטניה. הנסיעה לישראל תוכננה בימים האחרונים אחרי שיחת הטלפון בין מרקל לבנט ואושרה סופית אתמול בערב.

שגרירות איחוד האמירויות נפתחה

שגרירות איחוד האמירויות בישראל נפתחה הבוקר בטקס רשמי בנוכחות הנשיא יצחק הרצוג. השגרירות ממוקמת בבניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב. פתיחת השגרירות האמירותית בישראל מגיעה כשבועיים לאחר פתיחת השגרירות הישראלית באבו דאבי, והקונסוליה בדובאי.

שגריר איחוד האמירויות אל חאג'ה פתח את דבריו בטקס ואמר: "שלום עליכם. לפני 10 חודשים שתי המדינות שלנו חתמו על הסכמי אברהם. השגרירות הזו תשמש לא רק כבית לדיפלומטים, אלא כבסיס למשימה שלנו, לבנות את השותפות בינינו ואת הדיאלוג". 

"שלום עליכם": שגריר איחוד האמירויות אל חאג'ה בחניכת השגרירות

לאחר מכן נאם הנשיא יצחק הרצוג ואמר כי פתיחת השגרירות היא לא רק צעד חשוב ליחסי ישראל והאיחוד האמירויות, אלא צעד עבור כל המזרח התיכון. "לראות את הדגל האמירותי בשמי תל אביב היה נראה כמו חלום רחוק בעבר - היום זו מציאות", ציין הנשיא.