אשפה נערמת במרכז רפואי רמבם

בבתי החולים מתריעים: המשך השביתה תוביל לעצירת ניתוחים

13 אלף עובדי המינהל בבתי החולים הממשלתיים פתחו ביום השני לשביתה. יו"ר ההסתדרות: בלי פתרון – מגזרים אחרים יושבתו
קטי דור, נוב ראובני ודקלה אהרן שפרן
14 ביולי 2021
11:13
עודכן ב 11:34

בבתי החולים הממשלתיים מתריעים הבוקר (רביעי) כי המשך שביתת עובדי המנהל והמשק עלולה לגרום לעצירת פעילות של ניתוחים. זאת עקב חוסר אספקה של ציוד סטרילי לחדרי הניתוח. השביתה של 13 אלף העובדים נכנסה ליומה השני והם מוחים על תנאי העסקתם והניסיון לפטר 200 מהם. 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד הגיב להמשך השביתה ומסר: "אם לא יימצא פתרון לזעקת העובדים השקופים, סקטורים נוספים במגזר הציבורי ובמערכת הבריאות יצטרפו לשביתה". לדבריו, "מערכת הרפואה הציבורית גילתה אחריות מירבית בהתמודדות עם משבר הקורונה, אבל באוצר שכחו את פועלם החשוב של העובדים וההתייחסות אליהם היא כאל החצר האחורית של מערכת הבריאות. לא נאפשר את המשך ההתעלמות מעומסי העבודה החריגים וממצוקת התקנים החמורה". 

עובדי המנהל ב-30 בתי החולים הממשלתיים, לא יעניקו גם היום שירותי נקיון, מכבסה, מטבח, כוחות עזר ועוד. יו"ר הוועד הארצי של עובדי המנהל והמשק וכוחות העזר בבתי החולים הממשלתיים אלי בדש: "אני מתנצל בפני החולים והצוותים רפואיים על עוגמת הנפש, אבל אין לנו ברירה. אנחנו נאבקים על תנאי העבודה שלנו ותנאי האשפוז של המטופלים. משרדי האוצר והבריאות צריכים להתנצל גם בפניהם, הם מפקירים אותנו כבר שנים ארוכות. חסרים 1,000 עובדים למערכת״.

האזינו לריאיון עם מנכ"ל בית החולים שיבא על השביתה

זו רשימת בתי החולים השובתים: 

• רמב"ם, שיבא, שמיר, גליל-נהריה, הלל יפה, ברזילי, וולפסון, פוריה, זיו.
• בתי החולים לבריאות הנפש: שער מנשה, אברבאנל, איתנים, מרחבים, באר יעקב, באר שבע, מעלה    הכרמל, כפר שאול, מזור לבריאות הנפש.
• בתי החולים הגריאטריים והשיקומיים: דורות נתניה, פלימן, לה השרון, גריאטרי ראשון לציון, שוהם, ושמואל הרופא.