מסי
צילום: אי-פי

דיווחים: מסי יאריך את החוזה בברצלונה ויירד משמעותית בשכר

לפי הדיווחים בספרד הכוכב הארגנטיני, בן ה-34, יחתום על חוזה לחמש שנים נוספות וישתכר בכ-20 מיליון אירו לעונה - לעומת ה-100 מיליון שבהם השתכר בשנים האחרונות
יואב בורוביץ'
14 ביולי 2021
15:54

בספרד מדווחים היום (שלישי) כי כוכב ברצלונה ליונל מסי הגיע לסיכום עם המועדון על הארכת החוזה ויירד משמעותית בשכר. על פי הדיווחים במדינה הכוכב הארגנטיני, בן ה-34, יחתום על חוזה לחמש שנים נוספות וישתכר בכ-20 מיליון אירו לעונה - לאחר שבשנים האחרונות השתכר ביותר מ-100 מיליון.

עוד לפי הדיווחים, לאחר שתי עונות יעזוב לליגה בארצות הברית, אך ימשיך להיות מקושר למועדון כמעין שגריר.

בשבוע שעבר בבית"ר ירושלים אמרו כי במידה שכוכב ברצלונה ליאו מסי יחדש את חוזהו במועדון, כצפוי, הוא יגיע למשחק מולם בישראל - כך הובהר בפגישה שהתקיימה אמש בספרד בין בכירי המועדון. בבית"ר הוציאו את ההודעה על רקע דיווח בספרד שהכוכב הארגנטיני לא יגיע למשחק המתוכנן ב-4 באוגוסט, כי מאמנו קומאן צפוי לתת לו מנוחה בת שלושה שבועות. על הקבוצה הספרדית לחץ פלסטיני גדול לא לשחק מול בית"ר.

בינואר השנה העיתון המדרידאי "אל מונדו" פרסם את החוזה של ליונל מסי עם ברצלונה מ-2017, שצפוי להסתיים בקיץ הקרוב. לפי הפרסום, החוזה מבטיח למסי סכום עתק של יותר מ-555 מיליון אירו לארבע שנים - כ-138 מיליון אירו לעונה כולל בונוסים.

בסוף העונה שעברה כוכב העל הודיע שהוא מעוניין לעזוב את ברצלונה, אך לאחר סאגה הודיע בריאיון לאתר "גול" כי הוא יישאר בקבוצה בעונה הקרובה, אך סיפר כי אינו עושה זאת בחפץ לב.

"לא הייתי שמח ורציתי לעזוב. לא אפשרו לי לעשות את זה בשום דרך ואני אשאר במועדון כדי לא להיכנס למאבקים משפטיים. הנהלת המועדון בראשות ברתומאו היא אסון", אמר בריאיון. מסי סיפר "חשבתי והייתי משוכנע שאני חופשי לעזוב", אך סעיף בחוזהו אפשר להנהלת המועדון לדרוש סכום עתק של 700 מיליון אירו תמורת שחרורו, ולכן הוא ויתר על המעבר, לפחות עד תום חוזהו.