-

לאחר הגשת כתב האישום נגדו: מפקד משטרת חיפה הודח מתפקידו, תשקל העסקתו במשטרה

סנ"צ עמית פולק מואשם שהפעיל את לירון בוסקילה, תושבת קרית אתא שעימה היה בקשר רומנטי, כדי שתתחזה בפני אשתו לנציגת חברת אשראי ותקבל ממנה פרטי כרטיסים. בוסקילה מואשמת גם שאיימה על ארבע שוטרות שתחשוף את הרומנים שניהלו עם פולק. המפכ"ל: כארגון אוכף חוק, לא נאפשר כל חריגה מהנורמות והערכים שחרטנו על דגלנו"
חן ביאר
15 ביולי 2021
14:12

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית משפט השלום בחיפה נגד מפקד משטרת חיפה בפועל, סגן ניצב עמית פולק, ונגד לירון בוסקילה, תושבת קרית אתא. השניים, שניהלו קשר רומנטי, מואשמים בקבלת דבר במרמה, התחזות לאחר ושיבוש הליכי משפט. בעקבות האישום, מפכ"ל המשטרה ומפקד המחוז הצפוני הודיעו על הדחתו של פולק מהתפקיד. 

סנ"צ עמית פולק. צילום: דוברות משטרת ישראל

מכתב האישום עולה שפולק, שהיה בהליכי פרידה מאשתו, סבר שהיא מעלימה ממנו כספים משותפים והפעיל את בוסקילה בשביל שתתחזה לנציגת חברות אשראי ותקבל ממנה במרמה פרטי כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים שברשותה. בוסקילה אף נאשמת שאיימה על ארבע שוטרות שהיו בקשר רומנטי עם פולק שאם לא יסיימו את הקשר ויתרחקו ממנו – היא תחשוף את הרומנים שלהן בפני בני זוגן. 

סנ"צ פולק מכהן בחודשים האחרונים כממלא מקום מפקד תחת חיפה ומפקד עליה בפועל. בחודש דצמבר פורסם בכאן חדשות שבמחלקה לחקירות שוטרים חוקרים גם חשד נגדו לביצוע עבירות בנייה בביתו בקרית אתא, ושימוש פסול בניידות משטרה ושוטרים לצרכים אישיים. 

במשטרה הגיבו לפרסום והודיעו כי המפכ"ל יעקב שבתאי ומפקד המחוז יורם הלוי החליטו על סיום תפקידו המידי של הקצין, ושישקלו נקיטת צעדים מנהליים, כשיתקבל החומר בעניינו. במפכ"ל מסר בתגובה לפרסום: "כארגון אוכף חוק, לא נאפשר כל חריגה מהנורמות והערכים שחרטנו על דגלנו".

סנגורו של סנ"צ עמית פולק עו"ד משה גלעד אמר בתגובה לכתב האישום: "מדובר בקצין מצטיין שנתן את נשמתו לארגון. האירועים בכתב האישום קשורים כולם למאבק גירושין קשה שניהלה גרושתו נגדו ונגד זוגתו היום הנאשמת הנוספת מתוך קנאה. לא היה צריך להגיש את כתב האישום אך משהוגש נלחם בבית המשפט ונוכיח את חפותו שם".

בתוך כך, אתמול נעצר מפקד תחנת משטרה לשעבר באזור הצפון, שעובד כמנהל בחברת שמירה, בחשד לגביית דמי חסות וגרימת נזקים לרכוש וציוד הנדסי. יחד איתו נעצרו עוד ארבעה חשודים. השוטר – לשעבר מפקד תחנת ראש פינה וחדרה – הודח מתפקידו כמפקד תחנת חדרה לאחר שהואשם בביצוע עבירות מין בשוטרת שהייתה כפופה לו.