הבית שניזוק מהשלכת בקבוקי התבערה
צילום: דוברות המשטרה

עשרה יואשמו בזריקת בקבוקי תבערה לבניין בלוד

התקרית אירעה על רק מבצע "שומר החומות" במאי האחרון. שריפה שפרצה כתוצאה מבקבוקי התבערה גרמה נזק לשתי דירות בבניין, ללא נפגעים בגוף • כובתה שריפה שפרצה היום בבית כנסת בעיר - בעקבות כשל חשמלי
איתי בלומנטל
15 ביולי 2021
14:19
עודכן ב 16:27

המשטרה ושב"כ הודיעו היום (חמישי) על כי עשרה ערבים ישראלים, ביניהם שני קטינים, יואשמו בהשלכת בקבוקי תבערה לעבר בניין בעיר, בסוף חודש מאי האחרון, על רקע מבצע "שומר החומות". באירוע הושלכו חמישה בקבוקי תבערה שהיו קשורים יחד, ואלה הובילו לשריפה שפרצה בבניין והסבה נזק לשתי דירות. לא היו נפגעים בגוף. 

לפי גורם בשב"כ, בשונה מההתפרעויות הספונטניות שאפיינו את תקופת "שומר החומות", פיגוע זה היה מתוכנן מראש במשך ימים ארוכים ומוש כשבוע לאחר ההפוגה באירועי האלימות בלוד. עוד נמסר, כי הפיגוע בוצע לאחר תכנון מקדים במאפייני תשתית של התארגנות טרור מקומית, תוך ביצוע סיורי שטח לצורך בחירת יעד מתאים ונתיב מילוט מהיר מהזירה. 

אליעזר לייאנס, שגר בצמוד לדירה אליה הושלכו בקבוקי התבערה אמר ביום שלאחר המקרה לכאן חדשות: "הם באו לפה באמצע הלילה במטרה לרצוח ילדים. זו שכונה דתית, של חב"ד. זה מטורף, חצי מהבניין עזבו והלכו, הם לא יעשו פה את השבת. לפחות בארבע קומות הראשונות עזבו הלילה. אנשים לא חלמו שנגיע לדבר כזה".


עוד לאחר האירוע, סייר בעיר השר לביטחון הפנים דאז אמיר אוחנה ואמר לבני הזוג שביתם נפגע כי יציב בשכונה כוח משטרתי קבוע. הוא הוסיף כי הוא מגבש תוכנית ממשלתית לתגבור המשטרה, כדי שתוכל לפרוס כוחות בערים מעורבות. 

בתוך כך, מכבי האש כיבו היום שריפה שפרצה בבית כנסת ברחוב הכלניות בעיר. לפי קביעת חוקר השריפות, מקור הדליקה היה תקלה בחשמל. ארבעה צוותים פעלו לכיבויה, נזק למקום.