זבל שנערם בבתי החולים

לאחר הבטחה מהורוביץ: הוקפאה שביתת עובדי המנהל והמשק בבתי החולים

שר הבריאות הבטיח לתעדף את מאבק העובדים - בתמורה הסכימו ועד המנהל והמשק וההסתדרות להקפיא את השביתה ל-45 יום • זהו יומה השלישי של שביתת 13 אלף עובדי בתי החולים הממשלתיים, שמוחים על תנאי העסקתם
קטי דור
15 ביולי 2021
18:30

בתום ישיבה במשרד הבריאות הערב (חמישי), הוחלט להקפיא את שביתת עובדי המנהל והמשק בבתי החולים ל-45 יום. שר הבריאות ניצן הורוביץ הבטיח לנהל את הדיונים מול האוצר ולתעדף את מאבק העובדים. על כן, בתמורה הסכימו ועד המנהל והמשק וההסתדרות להפסיק זמנית את השביתה.

לפני יומיים פתחו עובדי המנהל ב-30 בתי החולים הממשלתיים בשביתה, במאבק על תנאי העבודה שלהם ותנאי האשפוז של המטופלים - וכן הניסיון לפטר 200 מהם. על כן, כבר שלושה ימים שלא מוענקים שירותי נקיון, מכבסה, מטבח וכוחות עזר בבתי החולים השובתים - שם התריעו כי המשך השביתה עלול לגרום לעצירת פעילות של ניתוחים. 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד הגיב אתמול להמשך השביתה ומסר: "אם לא יימצא פתרון לזעקת העובדים השקופים, סקטורים נוספים במגזר הציבורי ובמערכת הבריאות יצטרפו לשביתה". לדבריו, "מערכת הרפואה הציבורית גילתה אחריות מירבית בהתמודדות עם משבר הקורונה, אבל באוצר שכחו את פועלם החשוב של העובדים וההתייחסות אליהם היא כאל החצר האחורית של מערכת הבריאות".

האזינו לריאיון עם מנכ"ל בית החולים שיבא על השביתה

יו"ר הוועד הארצי של עובדי המנהל והמשק וכוחות העזר בבתי החולים הממשלתיים, אלי בדש, אמר אמש: "אני מתנצל בפני החולים והצוותים רפואיים על עוגמת הנפש, אבל אין לנו ברירה. משרדי האוצר והבריאות צריכים להתנצל גם בפניהם, הם מפקירים אותנו כבר שנים ארוכות. חסרים 1,000 עובדים למערכת".