בנימין נתניהו ואילן ישועה
צילום: ראובן קסטרו ויונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות בקשת המדינה לדחייה נוספת: משפט נתניהו יתחדש רק באמצע ספטמבר

ביהמ"ש קיבל את בקשת הפרקליטות לעכב את הדיונים בעניין תיק 4000. הפעם לא מטעמי ראיות והעברת החומרים - אלא מסיבות אישיות של העד המרכזי, אילן ישועה
תמר אלמוג
15 ביולי 2021
19:10

לאחר שבית המשפט קיבל הערב (חמישי) את בקשת המדינה, משפט נתניהו יתחדש רק באמצע ספטמבר. בקשת הפרקליטות לעיכוב נוסף בדיונים מגיעה הפעם לא מטעמי ראיות והעברת החומרים - אלא מסיבות אישיות של העד המרכזי בתיק 4000, מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה.

הדיונים בתיקי נתניהו היו אמורים להתחדש בשבוע הבא, ואיתם התחדשות העדות של ישועה. באמצע השבוע הבא מתחילה פגרת בית המשפט, לכן העיכוב יימשך עד ספטמבר.

בסוף חודש יוני חל עיכוב נוסף במשפט נתניהו לאור בקשת התביעה, בנימוק שלא סיימה את החיפוש במדיה הדיגיטלית. באותה נשימה התקבלה גם בקשת ההגנה כי אילן ישועה ישוב להעיד ב-12 ביולי - זאת נוכח עמדת הסנגורים, לפיה אינם ערוכים לשמיעתו של העד אבי ברגר, וכי לא ניתן להתחיל את שמיעת עדותו בשלב זה.

אילן ישועה, סוכן כפול: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק הראשון

בחודש עבר תקפה התביעה את צוות ההגנה של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, וטענה: "לא מסכימים שנחפש בחומר החדש של עד המדינה אילן ישועה גם מילות חיפוש שקשורות לנתניהו". לדברי צוות ההגנה, מדובר בהשלמת חקירה פסולה.

הביזנס של העיתונות נחשף: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק השני

מפעל הנקניקיות של ישועה: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק השלישי