רנד בהופעה, ארכיון
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

שולי רנד, כוכב הסרט "אגדת חורבן": אותו סיפור מלפני 2,000 שנה קורה כאן ועכשיו

השבוע יצא לאקרנים הסרט יוצא הדופן המציג את סיפור המרד ברומאים וחורבן הבית בטכניקה יוצאת דופן. "הייתי בשתי הקרנות ולא נשמע בעולם אפילו זבוב, הקהל ישב על קצה הכיסא", סיפר הזמר והשחקן רנד בריאיון לכאן רשת ב
רומי נוימרק ועמרי אסנהיים
18 ביולי 2021
05:53
עודכן ב 12:44

בעוד שבארצות הברית מאוד מקובל שסרט על חג המולד ייצא לאקרנים בדיוק לפני החג, אצלנו מעטים הסרטים שיש להם כזו זיקה למועדי ישראל. זוהי רק אחת הסיבות מדוע הסרט "אגדת חורבן" הוא חריג בנוף. הסרט עוסק בירושלים בתקופת המצור וחורבן בית המקדש בשנת 70 לספירה, ואין מתאים מתשעה באב להוציאו לאקרנים. 

האזינו לריאיון עם שולי רנד

מי שמככב בסרט ומקריין את קולו של המורד הקיצוני בן בטיח הוא השחקן והזמר הוותיק שולי רנד, שהתראיין לרומי נוימרק ועמרי אסנהיים בכאן רשת ב, וסיפר על "אגדת חורבן". "להאמין שקהל יישב מול סרט שמראה רק ציורים, כביכול דוממים - צריך הרבה אומץ", סיפר רנד על הייחוד של הסרט - המורכב מ-1,500 ציורים.

"בסופו של דבר זה עובד. הייתי בשתי הקרנות ולא נשמע בעולם אפילו זבוב, הקהל ישב על קצה הכיסא", אמר רנד. הנושא הבלתי-שגרתי לא היה בבחינת חידוש לרנד, שסיפר שהכיר את מרבית הנושאים בהם עוסק הסרט מאגדות חז"ל ומכתבי יוספוס. ובכל זאת, מעבר להיסטוריה, יש בסרט חוויה סובייקטיבית.

"הסרט מראה לאן מובילה אלימות קיצוניות. כשאתה חושב ככה או אחרת, אתה 'אויב העם'. זה כמעט בנאלי שאותו סיפור מלפני 2,000 שנה קורה כאן ועכשיו. לאומנות יש תפקיד לשנות את המציאות הזו", אמר רנד בריאיון.