טוקיו
צילום: רויטרס

מנהל המשלחת הישראלית לאולימפיאדה: "היפנים מקפידים מאוד על כללי קורונה"

דני אורן לכאן רשת ב: "חושש מהדבקה בענפים שיש בהם מגע כמו ג'ודו וטקוואנדו" • מקרה ראשון של קורונה אותר בכפר האולימפי בטוקיו. מנכ"ל המשחקים האולימפיים: מדובר באזרח חוץ המעורב בארגון המשחקים • שיא של חצי שנה במספר הנדבקים בבירה היפנית – 1,300 מאומתים ביממה
מעבירים לראשון
17 ביולי 2021
06:49
עודכן ב 17:39

המנהל המקצועי של המשלחת הישראלית לאולימפיאדה בטוקיו, דני אורן, אומר היום (שבת) כי המארגנים יפנים מקפידים מאוד על כללי הקורונה. בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב סיפר אורן: "כל היום הולכים כאן עם מסיכות, שומרים על ריחוק בחדר האוכל, מחטאים את הכיסאות. אנו מודעים למספר המאומתים בטוקיו ובתוככי הכפר האולימפי. היפנים שומרים מאוד על בני עמם וגם רוצים להציג לעולם תמונות של הקפדה יתירה. בכל יום עושים כאן בדיקות לקורונה ויש אפליקציות שצריך כל הזמן להיות מחובר אליהן".

אורן ציין כי הספורטאים הישראלים מתחילים להגיע לכפר האולימפי הערב. "אני חושש מהדבקה בעיקר בענפים שיש בהם מגע כמו ג'ודו וטקוואנדו", אמר. "באימוני התעמלות המכשירים הם יחטאו כל מכשיר בין מאמן למאמן. אסור לנו לצאת מהכפר האולימפי".  

מקרה ראשון של קורונה אותר לפנות בוקר בכפר האולימפי בטוקיו. מנכ"ל המשחקים האולימפיים, האמורים להתחיל בשבוע הבא, טושירו מוטו, אמר כי מדובר באזרח חוץ המעורב בארגון המשחקים. הוא סירב לנקוב בשם המדינה שממנה בא מטעמים של פרטיות.

בשבוע שעבר אחד מחברי המשלחת האולימפית הישראלית נמצא חיובי לנגיף קורונה, עם הגעתו ליפן. בוועד האולימפי הישראלי אישרו שמדובר באיש צוות מכוח החלוץ של המשלחת, שהינו מחוסן, ועבר בארץ כנדרש גם שתי בדיקות שליליות לפני הטיסה לטוקיו.

המארגנים החליטו כי המשחקים ייערכו ללא קהל, בשל התפשטות הקורונה. כך הודיעה שרת האולימפיאדה בשבוע שעבר, שאמרה: "זה מצער, אני מתנצלת בפני רוכשי הכרטיסים". ההחלטה התקבלה לאחר דיון בין נציגי ממשלת יפן, ראשי הוועדה המארגנת ונציגי הוועד האולימפי הבין-לאומי. הממשלה היפנית הכריזה על מצב חירום בבירה טוקיו בשל התפשטות הקורונה בעיר.