לינוי אשרם
צילום: איגוד ההתעמלות

שבוע לאולימפיאדה: 5 מדליות זהב ללינוי אשרם בגרנד פרי תל אביב

זהב גם לנבחרת הקבוצתית בתחרות האחרונה לפני טוקיו 2021. אשרם: "מגיעות הכי מוכנות שאנחנו יכולות למשחקים"
ליאן וילדאו
17 ביולי 2021
19:21

המתעמלת האומנותית לינוי אשרם סיימה היום (שבת) את ההכנה לאולימפיאדת טוקיו עם חמש מדליות זהב בתחרות הגראנד םריע הבין-לאומית בתל אביב. אשרם זכתה במקום הראשון בכל המכשירים וגם בתחרות הקרב-רב. זו התחרות האחרונה שלה לפני המשחקים האולימפיים בטוקיו. 

בתום התחרות אמרה אשרם: "איילת זוסמן ואני עבדנו קשה מאוד בתקופה האחרונה כדי לשפר ולייצב את התרגילים ואנחנו מאוד מרוצות מהתוצאה של העבודה האינטנסיבית שעשינו. אנחנו יוצאות לטוקיו רגועות במטרה לייצג את מדינת ישראל בצורה הטובה ביותר ובשאיפה לעשות את התרגילים בצורה הטובה ביותר שאני יכולה ולעלות לגמר הקרב רב. יחסר לי במשחקים העידוד של הקהל אבל אני בטוחה שארגיש את העידוד של כולם גם אם הוא מהבית. המשחקים בטוקיו הם המטרה אליה איילת ואני כיוונו ולאחר דחייה של שנה הם סוף סוף הגיעו ואנו מרגישות שאנחנו מגיעות הכי מוכנות שאנחנו יכולות למשחקים".

מדליית זהב נוספת קטפה הנבחרת הקבוצתית של ישראל בתרגיל חמשת הכדורים. זאת אחרי שאתמול זכתה בזהב בקרב-רב. הנבחרת זכתה לציון 49.25 נקודות והקדימה את אוקראינה עם 47.15 נקודות ואת השלישית - אזרבייג׳ן עם 43.7. למתעמלות שלנו צפוי גמר נוסף - של תרגיל החישוקים והאלות. הנבחרת הקבוצתית כוללת את המתעמלות: אופיר דיין, יוליאנה טלגין, יאנה קרמרנקו, נטלי רייץ וקארין וקסמן.

הישג מרשים נוסף לספורט הישראלי נרשם הערב באסטוניה כאשר יונתן קפיטולניק סכה במדליית הזהב אליפות אירופה עד גיל 20 בקפיצה לגובה. קפיטולניק, בן 18 ממכבי תל אביב, קפץ לגובה של 2.25 מ' בגמר אליפות אירופה עד גיל 20 הנערכת בטאלין. מדובר בתוצאת השנה באירופה בגיל זה. הוא גבר בין השאר על יריב פולני שסיים במקום השני עם 2.23 מ'.

קפיטולניק סיפר בריאיון לאסתי פרז וליאן וילדאו בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "כל העונה נבנית לקראת זה וכל החיים בערך אתה מתכונן לקראת התחרויות האלה. עם העבודה הקשה והתמיכה שאני מקבל האמנתי שאני יכול לבוא ולהיות מתמודד חזק וזה עבד". הוא הוסיף: "אני כרגע בדרך הנכונה, אבל אני עוד מתחיל באתלטיקה, יש לי עוד הרבה דברים ללמוד, לעבוד עליהם ולהשתפר, ואני עוד אצליח ויכול להשתפר. אני מאמין שאני יכול להיות מתחרה חזק למשחקים האולימפיים בפריז 2024".