-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מה יהודי בעיניך?

לפי היהדות והמדינה, יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או התגייר. אבל כמקובל בקרב היהודים, לכל אחד יש שתי דעות • עקיבא נוביק מארח את שמואל רוזנר ויאיר אטינגר שמעלים את השאלות הבוערות, ופותחים את הסוגיה במיזם חדש של כאן חדשות ואתר המדד
עוד יום
18 ביולי 2021
08:12
עודכן ב 11:58

השאלה ״מיהו יהודי״ מלווה את ישראל ואת שאר העם היהודי כבר אלפי שנים. היא הביאה למשברים פוליטיים, חברתיים ומשפטיים. מיזם של אתר המדד וכאן חדשות מבקש לפתוח בפניכם את הסוגיה הזאת. כיצד אתם הייתם מכריעים? עקיבא נוביק מארח את שמואל רוזנר, עורך אתר המדד ופרשן כאן חדשות, ואת יאיר אטינגר, פרשן דת ומדינה על השאלות והתשובות האפשריות.

לפי היהדות והמדינה, יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או התגייר. אבל כמקובל בקרב היהודים, לכל אחד יש שתי דעות. מטרת הפרויקט של אתר המדד וכאן חדשות היא לבדוק איך אתם הייתם משיבים לשאלה הזאת, אנחנו שואלים. לא קובעים שום דבר. לא מחלקים ציונים לאף אחד ולאף אחת. מכבדים כל עמדה.

 

כבר כשתסיימו את השאלון, תוכלו לראות חלק מהתשובות שלכם מול תשובות של אחרים. כאשר נסכם ונשקלל את הנתונים, נוכל לתת תשובה מוסמכת יותר על השאלה – המעניינת, הוותיקה, מעוררת המחלוקת - מיהו יהודי ומיהי יהודיה בעיני היהודים?