האצטדיון האולימפי בטוקיו, מארס 2020
צילום: אי-פי

יו"ר הוועד האולימפי בישראל: מצפים ל-2-3 מדליות

יגאל כרמי לכאן רשת ב על הקורונה: "המשלחות האחרות עוברות את אותו הדבר - אין תירוצים"
ליאן וילדאו
18 ביולי 2021
08:29
עודכן ב 10:10

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, אומר הבוקר לקראת פתיחת המשחקים האולימפיים בטוקיו בסוף השבוע כי במשלחת מצפים לשתיים או שלוש מדליות ולעשרה גמרים. בריאיון בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר כרמי: "אנחנו באים מאוד נחושים ומאוד חדורי מטרה מתוך כוונה הפעם לעשות תוצאות טובות ואם נשים את הקורונה בצד, אני מאוד מקווה שנשמח את עם ישראל".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב


כרמי התייחס לנושא הקורונה שמעסיק את ראשי הוועד האולימפי: "הבשורה הטובה היא שהחבר'ה שלנו נכנסו בלי שום בעיות והראשונים שהגיעו כבר ממוקמים בכפר האולימפי, מהבחינה הזאת אנחנו בסדר, אבל הדאגה היא דאגה – הנושא המרכזי איננו ספורטיבי אלא הקורונה והאמצעים נגד וזה יהיה בעצם סיפור האולימפיאדה הזאת".

הוא אישר כי העיסוק בקורונה  פוגע בהיערכות הספורטאים: "יש אינסוף אמצעים – בדיקות, פרוטוקולים, בידודים נייידים. זה ישפיע כמובן על התחרויות. בוודאי שזה פוגע, במקום שהספורטאי יהיה ממוקד באירוע שאליו התכונן כל כך הרבה שנים, הוא מוטרד מהבוקר עד הערב 'כן נדבקתי, לא נדבקתי', מה יהיה ומה עם החבר שאני איתו בחדר. אני חושב שהספורטאים שלנו דווקא יצאו מהקורונה מצוין והפגינו את זה בהישגים שלהם בשנה האחרונה, אנחנו מרגישים מוכנים ויודעים שגם האחרים עוברים אותו הדבר, כך שאין שום תירוץ, רק תיאור של מצב בתנאים יוצאי דופן ונדירים".

כרמי ייצא לטוקיו ביום רביעי כדי להצטרף למשלחת הישראלית. ראשון הספורטאים הישראלים שיתחרה במשחקים בטוקיו הוא הקשת איתי שני שיתחרה בתחרות המוקדמות כבר ביום שישי, יום טקס  הפתיחה.