סביולה

סביולה: גם בלי הקופה - מסי הגדול ביותר

שחקן העבר של נבחרת ארגנטינה הגיע ארצה לקראת קלאסיקו האגדות: "כולם רצו שהנבחרת תזכה עבור מסי ועבור המדינה" • על עתידו של מסי בברצלונה אמר: "אי אפשר לדמיין אותו בחולצה אחרת"
ליאן וילדאו
19 ביולי 2021
14:25

ברצלונה וכוכבה הארגנטיני ליונל מסי אומנם לא יגיעו למשחק בארץ באוגוסט כפי שתוכנן, אבל ממש מחר, יום שלישי, 20 ביולי, נוכל לצפות ולחוות כאן אצלנו, בלא מעט מהכוכבים הגדולים האחרים של ברצלונה וריאל מדריד לאורך השנים. זה יקרה במשחק "האגדות" – קלאסיקו בין ותיקי ברצלונה וריאל מדריד, שיתקיים באיצטדיון בלומפילד ב-20:00.

בין השאר הגיעו ארצה למשחק ריבאלדו, רונאלדיניו, פיגו ורוברטו קרלוס. במדי בארסה ישחק גם מי שזכה לשחק בשתי הקבוצות - חאבייר סביולה, ה"ארנבון" - חלוץ זריז ומסוכן. הריאיון המלא עם חאבייר סביולה ישודר ביום חמישי ב-16:00, בתוכנית "כאן ספורט" בכאן רשת ב.

צפו בקטע מהריאיון

"אנחנו קצת יותר מבוגרים", צוחק סביולה כששואלים אותו אם המהירות עדיין כאן, "הכדורגל זה משהו שאני תמיד אוהב - לבוא לשחק ולחוות מה שחווינו במשך כל כך הרבה שנים. אין משהו שיותר מאתגר מבארסה נגד מדריד, עם כל מה שמסמל סוג כזה של משחקים, ובמדינה שחיה כדורגל כמו שחיים אותו בישראל. זו הדרך הטובה ביותר לתת הצגה".

בריאיון מיוחד לכאן חדשות לקראת המשחק, סיפר סביולה גם על התחושות בארגנטינה, אחרי הזכייה בקופה אמריקה בשבוע שעבר: "העם הארגנטיני חי עם המון תחושות שונות בזמן קצר, קודם כל הקורונה, שגבתה חיים רבים במדינה, והאנשים היו זקוקים לשמחה הזו. גם בעקבות מה שקרה למראדונה, שבלי ספק עבורנו זו הייתה מכה עצומה".

"הלך מאיתנו אחד הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל ומה שהוא ייצג עבור המדינה שלנו, זה גרם לעצב רב גם כן. ראיתם איך חגגו את הזכייה בקופה אמריקה, לא רק בארגנטינה, אלא גם בעולם, כולם רצו שהנבחרת תזכה עבור מסי ועבור ארגנטינה".

באשר לעתידו של מסי בברצלונה, לסביולה יש דעה מוצקה: "אי אפשר לדמיין אותו בחולצה אחרת, אז אני מקווה שיוכל להישאר עוד כמה שנים ולהמשיך לשמוח וליהנות שזה הכי חשוב. כמו שהוא משמח את כולנו עם הכדורגל שלו".

לדעתו של סביולה, מסי היה הגדול ביותר גם בלי תארים בנבחרת: "עבורי הוא היה הטוב ביותר גם לפני הזכייה בקופה אמריקה".