הנשיא ביידן
צילום: רויטרס

ארה"ב ובריטניה מאשימות: סין אחראית לפריצה נרחבת לשרתי מיקרוסופט

הממשל האמריקני חשף איומי סייבר נוספים שהגיעו מכיוונה של בייג'ינג. שר החוץ הבריטי איים כי אם סין לא תפעל לסיום "חבלת הסייבר הפזיזה" - ימצו את הדין עימם
איתמר מרגלית
19 ביולי 2021
14:23

ארצות הברית וממשלת בריטניה הודיעו היום (שני) כי מאשימות את סין בפריצה נרחבת לשרתי האימייל של מיקרוסופט. על פי סוכנות הידיעות אי-פי, הממשל האמריקני אף חשף איומי סייבר נוספים שהגיעו מכיוונה של בייג'ינג.

ממשלת בריטניה ציינה כי היא ובעלות בריתה מייחסות את הפריצה לסין ולגופים שפעלו בשמה. שר החוץ הבריטי, דומיניק ראב, איים בחשבון הטוויטר שלו כי סין חייבת לפעול לסיום חבלת הסייבר הפזיזה הזו, ואם לא - בריטניה ובעלות בריתה ידאגו למצות את הדין עימה.

לפני כשנה וחצי, בסוף שנת 2020, התחוללה מתקפת סייבר משמעותית בארה"ב בה רשתות הממשל הפדרלי נפגעו. ההקארים פרצו למחשבים בפנטגון ולמשרדים פדרליים. בין השאר נפרצו משרד החוץ האמריקני, משרדי האוצר והמסחר ומשרדים נוספים. גורמי מודיעין אמריקנים יחסו את המתקפה לרוסיה וראו בה ריגול.

שנה לפני כן, בתחילת שנת 2020, מערך הסייבר הלאומי במדינה הרתיע מפני פרצת אבטחה חמורה שהתגלתה במערכת ההפעלה Windows 10 של חברת מיקרוסופט וקרא לציבור הרחב ולארגונים השונים להפעיל בהקדם את עדכון האבטחה שהפיצה החברה.

האיחוד האירופי על המעקב אחר עיתונאים: "בלתי מתקבל"

פרוייקט פגסוס: בתגובה לדיווחים על תוכנת הריגול הישראלית המשמשת למעקב אחר עיתונאים, אמרה נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, כי "יש לאמת את הדבר, אך זה יהיה בלתי מתקבל לחלוטין".